Çanakkale’den dönen kınalı annelerden Eroğlu’na teşekkür

Geçtiğimiz hafta Tokat'tan 46 kadın avuçlarına kına yakılarak Çanakkale'ye uğurlanmıştı.

Çanakkale gezisine katılan 15’lilerin anneleri, kendilerine tur ve konaklama imkânı sunan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundular.

            Çanakkale gezisinden dönen bayanları makamında kabul eden Başkan Eroğlu, misafirleri ile bir süre sohbet ederek Çanakkale gezisi hakkında bilgiler aldı.

            Yılsonuna kadar her hafta bir gurubun Çanakkale’ye gezi için gönderileceğini belirten Başkan Eroğlu, “Geçtiğimiz haftalarda hem 600 evler, hem Karşıyaka mahallemizdeki çok değerli teyzelerimizi ablalarımız, bacılarımızı göndermiştik. Yine geçen perşembeden itibaren aynı şekilde Mahmutpaşa mahallemizden gidenler oldu. Bu hafta yine aynı şekilde gidecek yani her hafta böyle yılsonuna kadar bizim Çanakkale gezilerimiz tamamlanmış ve bitmiş olacak. Zira kışın girmesi ile beraber yol şartlarından dolayı ziyaret yapmayacağız. Çok da güzel oluyor diye düşünüyorum. Hem onlar gezmiş oluyorlar, biz de bu vesile ile onların duasını almış oluyoruz. Aynı zamanda büyüklerimizin, böyle yerleri gezme anlamında aracı olmaya çalışıyoruz bizler de. Dört beş defa da Konya gezimiz olmuştu bizim. Bir ay önce engelli annelerimizi Konya’ya göndermiştik. Yine başka bir mahallemizi de Konya’ya göndermiştik. İki türlü gezimiz oluyor, biri Konya’ya diğeri Çanakkale’ye ama bu zamanlarda Çanakkale’ye daha fazla önem verdik ki oranın ortamının daha güzel olmasından dolayı. Biraz önce bir de Urfa’da gezilebilir mi diye söylediler. Yani bunu da düşüncemizin içerisine aldık bakalım, nasip diyelim. Allah hepsinden de razı olsun. İnşallah faydalı olmuştur diye de düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Tokat Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Çanakkale gezisine 600 Evler ve Karşıyaka Mahallesi olarak katıldıklarını belirten 600 Evler Mahalle Muhtarı Mücahit Duran, “Geziye katılan annelerimiz, ablalarımız çok memnun kaldılar. Bu memnuniyetlerinde değerli başkanımıza belirtmek için tekrar bizden bir talepleri oldu, teşekkür için başkanımızı makamında ziyaret edelim diye. Bu anlamda Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür organizasyonların insanların birlik ve beraberliğini sağlayacağını düşünerek devam etmesini istiyorum” dedi.

Gezi ile ilgili duygu ve düşüncelerini Başkan Eroğlu ile paylaşan Zarife Altunışık ve Türkan Kayhan Çanakkale gezisinden çok memnun kaldıklarını belirterek, “Yolculuk çok eğlenceli geçti. Çok güzeldi. Rehberimiz çok iyiydi. Kendim adına ve ekip adına çok mutlu olduk. Tur ve konaklamayı karşıladığı için Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Ziyaret sonrasında Çanakkale gezisine katılan bayanlar Başkan Eroğlu’na çiçek hediye etti ve günün anısına fotoğraf çekindiler. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat