Başkan Eroğlu’ndan 10 Kasım mesajı
Başkan Eroğlu’ndan 10 Kasım mesajı

Belediye Başkanı, Av. Eyüp Eroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

            Başkan Eroğlu, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

            Sergilediği İstiklal Mücadelesi ile dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, bilimi rehber alan öngörüsü ile dünya liderleri arasında yerini almıştır.

            Kahraman Milletimiz bundan 98 yıl önce sergilediği Milli Mücadele ruhunu, 15 Temmuz ihaneti karşısında da ortaya koyarak, ülkemizin kazanımlarını ve yarınlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Atatürk’ün temellerini attığı cumhuriyetimizi yıkmaya çalışanlara karşı, milletimiz kendi egemenliğine ve cumhuriyetine sahip çıkmıştır.

            Bizler Gazi Mustafa Kemal'in bize gösterdiği yolda gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla yürürken; birlik, beraberlik ve kardeşlikte, ısrarcı olmaya devam edeceğiz.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri ile bu aziz topraklar uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum.”