TOFSAD FİAP dünya kupasında
TOFSAD FİAP dünya kupasında

TOFSAD 12 kişiden oluşan toplamda 20 fotoğraf ile dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından FİAP Dünya Kupası'na katılıyor.

            Fiap Dünya Kupası dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından bir tanesi. Türkiye'den 2016 yılında yaklaşık 40 derneğin katıldığı dünya kupası derneklerin ülkelerindeki ve dünyadaki yerini görmeyi, farklı fotoğraflarla tanışarak bu sanata katkı sağlamayı amaçlayan üst düzey bir yarışma.       Tokat Fotoğraf sanatçıları Derneği 12 kişiden oluşan toplamda 20 fotoğraf ile TOFSAD TAKIMI adıyla katıldığı yarışmada ilk dünya kupası deneyimini yaşayacak. Başkan Sefa Genç, "Çok güçlü fotoğrafların yer aldığı takımımızda kupaya son katılım gününe saatler kala yaptığımız transferlerle iddialı bir takım kurduk. Destek veren tüm takım arkadaşlarımıza yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum." dedi.

 

            TOFSAD takımında ülkemizi temsin edecek isimler şöyle; Ahmet Durmaz, Ali Acar, F.Dilek Uyar, Feyzullah Tunç, Murat Cacim, Mustafa Binol, Nimet Gönenç Çınaroğlu, Özgür Altay, Özkan Olcay, Sefa Genç, Süleyman Üzümcü, Yılmaz Karaca.