"Evlere tiyatro servisi”

Tokat’ımızın iyi bir tiyatro ekibiyle güzel bir sahneye kavuşmasına öncülük eden tiyatro sanatçısı hemşehrimiz Kemal Atangür, Hacivat Köftecisi Münir Özkul Oda Tiyatrosunda mütevazı şartlar ve fedakarlıklarıyla oyunlarını sahnelemeye devam ediyor.

            Tokat’ta tiyatro severleri, ilgi duyanları tiyatroyla buluşturan Kemal Atangür, bilhassa Hacivat Karagöz oyunu davet aldığı mekanlarda sergiliyordu. Yeni Hayat Evleri Sitesi’nin sakinleri de zaman zaman Hacivat Karagöz oyunu ile Kemal Atangür’ü site içindeki kafeteryada ağırlıyorlardı. Çocuklarıyla birlikte gösteriyi izliyorlardı.

EKMEK ARASI TİYATRO OLUR DA

EVLERE TİYATRO SERVİSİ OLMAZ MI?

‘Ekmek Arası Tiyatro’ mottosuyla Hacivat Köftecisindeki Münir Özkul Oda Tiyatrosunda eserleri sahneleyen Kemal Atangür, Yeni Hayat Sitesi sakinlerinden gelen bir talep üzerine yeni bir karar verdi ve sahneyi davet aldığı mekana taşıyıp, orada oynadılar. Çehov’un ‘İçimizden Biri’ adlı eserini yöneten Kemal Atangür, Kötü Niyet, Baba, Çapkın Adam, Mürebbiye oyununu sahnelemek üzere Ufuk Ertekin, Sevgihan Telek ve Teoman Alpay ile birlikte Yeni Hayat Sitesi sakinlerinin karşısındaydı.

Yeni Hayat Sitesi’nde ilk gösteriminde “İçimizden Biri Çehov” adlı eserini sahneleyen Kemal Atangür ve oyuncu arkadaşları, tiyatronun geleceği için önemli bir adım attıklarını vurguladılar.

Gazetemize açıklamada bulunan Kemal Atangür “Yeni Hayat Sitesi Yöneticilerinin talepleri doğrultusunda ben oraya Hacivat Karagöz oyunu için gidiyorum ayda, iki ayda bir. Orada bir kafeteryaları var. Onlar bu kez Hacivat Köftecisi Münir Özkul Oda Tiyatrosunda sahnelediğimiz İçimizden Biri Çehov, oyunumuzu burada oynayıp/oynayamayacağımızı sordular. Biz de neden olmasın, dedik. Bizim bir mottomuz var, Ekmek Arası Tiyatro, diye. Ekmek arası tiyatro olur da, evlere servis tiyatro olmaz mı? Biz olur dedik. Sitedeki kafeteryada oyunumuzu oynadık. Gayet de güzel oldu. Karagöz Hacivat ile bir çok yere gidiyoruz ama bu oyunumuzla ilk oldu. Kostüm ve dekorumuzu götürdük, oyunumuz oynadık.” dedi.

Yeni Hayat Sitesi Yöneticisi Ufuk Sözübek de gazetemize açıklamasında, yaptıkları davetle tiyatronun yaşamasına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını, 190 üyeli bir site olarak sergilenen oyundan da son derece memnun kaldıklarını belirterek bundan sonrası için de davetlerinin devam edeceğini belirtti.