TOFDER Yedigöller'de deklanşöre bastı
TOFDER Yedigöller'de deklanşöre bastı

Tokat'ın fotoğrafçılık alanındaki ilk derneği olan, fotoğraf sanatına ve Tokat'ın tanıtımına katkı sağlayan Tokat Fotoğrafçılar Derneği (TOFDER) dernek etkinlikleri kapsamında Bolu Yedigöller, Abant ve Gölcük gezisi düzenledi.

            Hafta sonu doğal güzellileri ile ismini duyuran Bolu'da eğlenceli vakit  geçiren TOFDER ailesi milli park bünyesinde bulunan; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl'de deklanşöre basarak muhteşem doğa güzelliklerini fotoğrafladı. TOFDER üyeleri Bolu'da bulundukları süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen fotoğraf sanatçılarıyla tanışarak onları gülen şehrimiz Tokat’a davet etti. Bu tarz etkinlikler insanların birbirleri ile olan iletişimini artırarak kaynaşmasını sağladığını belirten TOFDER Başkanı Alperen Timur bu anlamda fotoğraf sanatının insanlar üzerinde etkisinin de görüldüğünü belirtti.

            Timur, "Bizler TOFDER çatısı altında bir aileyiz sadece mutluluklarımızı değil sıkıntılarımızı da paylaşıyoruz. Gerek il içi gerek il dışı yaptığımız gezilerde bu büyük ailemizin bir nebzede olsa sıkıntılarını dertlerini yoğun iş temposunu geride bırakmalarını sağlıyoruz." dedi.

            Fotoğraf çekmenin insanın ruhu dinlendirdiğini ifade eden Timur, "Bolu'ya düzenlediğimiz fotoğraf gezisinde bunu tam manasıyla yaşadık. TOFDER çatısı altında bulan her bir üyemizin yüzünün güldüğünü görmek bu sıcak ve samimi ortamın bir parçası olmak bizleri mutlu ediyor." ifadelerini kullandı.

 

            Bu çerçevede dernek olarak hem il içi hem il dışı gezilerini sürdüreceklerini söyleyen Timur, Tokat'ta fotoğraf severleri büyük TOFDER ailesine katılmaya davet etti.