“Rakibimiz çok koşan ama tecrübesiz bir takımdı”
“Rakibimiz çok koşan ama tecrübesiz bir takımdı”

 

“Gol pozisyonumuzda defansın arkasına koşu yaptım, Alperen de bu koşumu gördü ve pası bana çıkardı…”

Tokatspor’u geçen hafta Kocaeli deplasmanında galibiyete taşıyan golün altında Tokatlı futbolcumuz Recep Türköz’ün imzası vardı. İkinci yarı Enes Keleş’in yerine 46. dakika oyuna giren Recep, 82. dakikada attığı golle Tokatspor’u 1-0 galibiyete taşımıştı. Tokatlı ve Tokatspor’un alt yapısından çıkan bir futbolcu olarak taraftarın sevgiyle desteklediği Recep Türköz, bilhassa son dönemlerde Teknik Direktör Ercümend Coşkundere’nin hemen her fırsatta ikinci yarılar şans verdiği bir oyuncu olmuştu. Bir gün ilk 11 oyuncu olacağına dair inancı taşıyan Recep Türköz, Kocaeli Birlik Spor maçındaki performansı ile de doğru yolda olduğunu gösterdi.

RADYO SİNERJİ’YE KONUŞTU

            Tokat’a 3 puanla dönülmenin sevincini yaşayan Tokatspor taraftarları, golün kahramanı Recep Türköz’ün duygu ve düşüncelerini ilimizin radyo yayın organlarından Sinerji Radyo’daki canlı yayından dinlediler. Sinerji Radyo’da Muhsin Şenocak’ın konuğu olan Recep Türköz Kocaeli Birlik Spor maçını ve attığı golü anlattı.

ZOR BİR MAÇTI, ÇOK KOŞUYORLARDI

            Muhsin Şenocak’ın sorularına yanıt veren Recep Türköz Kocaeli Birlik Spor maçı ve attığı gol için şunları söyledi:

            “Maçta bizim yaşımızdaki gençlerle oynadık. Zordu, bayağı zordu. Yani biz de şaşırdık, çünkü hepsi birden çok koşuyordu. Çok koşan ama tecrübesiz bir takımdılar. Nasıl biz nasıl tecrübe kazandıysak onlar da tecrübe kazanacaklardır. Çok gol kaçırdılar, biz ise bulduğumuz pozisyonu attık.

            Gol pozisyonumuzda defansın arkasına koşu yaptım, Alperen de bu koşumu gördü ve pası bana çıkardı, biranda topla kaleciyle karşı karşıya kaldım. Golü attım. Sonrasında ağabeylerimle galibiyetin mutluluğunu paylaştık.”