Ak Parti Zile İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı
Ak Parti Zile İlçe Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi Yapıldı

Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel AK Parti 5’inci kadın kolları olağan Kongresi’ne katıldı.

            Zile Öğretmenevinde düzenlenen kongreye AK Parti İl Başkanı Metin Polat, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Ak Parti Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu ve ilçelerden gelen çok sayıda AK Parti üyesi katıldı.

            Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan’ın oluşturulmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

            Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel yaptığı konuşmada, “Görevini bugüne kadar başarı ile yerine getiren Kadın Kolları Başkanımız Sayın Selma Fenercioğlu hanımefendiyi ve omuz omuza çalıştığımız tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Görevi Selma hanımdan devir alacak olan Tuğba Balaban hanımefendiye ve yeni yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Kongremizin, demokrasi şölenimizin ilçemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Durmak yok, hizmetlere devam” dedi.

 

            AK Parti İl Başkanı Metin Polat yaptığı konuşmada, "Sayın Cumhurbaşkanımız seçim çalışmalarında “kapı kapı gezeceğiz” sözüyle bu işi teşkilatlar içerisinde en layıkıyla yapan kısmı kadın kollarımız olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Önümüzde 2019 ve 2023 hedefleri var. Bu dava aynı zamanda hak davasıdır bu nedenle Allah’a dayanıp, güvenip azmedip çok çalışacağız. Burada teşkilatlarımıza büyük görev düşmektedir. Bugüne kadar ki emeklerinden dolayı İlçe Kadın Kolları Başkanımız Sayın Selma Fenercioğlu Hanıma ve yönetimine teşekkür eder, ilçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilen Tuğba Balaban Hanıma ve yönetimine kolaylıklar dilerim" dedi.