Gruptan haberler
Gruptan haberler

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’taki takımlardan İnegölspor Yönetimi kulübe gelir kazandırmak için yeni bir kampanya başlattığını duyurdu. Grubun diğer ekiplerinden Kocaeli Birlikspor’da ise Kulüp Başkanının transfer yasağını kaldırmak için işletmelerini satışa çıkardığı belirtildi.

            Gruptaki takımlara dair haberler resmi sitelerinde yer aldı. İşte o haberler:

İNEGÖLSPOR’DAN:

DESTEK KAMPANYASI BAŞLATILDI

İnegölspor Yönetim Kurulu tarafından "1000 Gönüllü Bin Esnaf" kampanyası başlatıldı. Kulübe destek vermek isteyen spor severlerin İnegöl Spor Kulübü Derneği adı altında İş Bankası İnegöl Şubesi İBAN: TR91 0006 4000 0012 2210 9282 46 hesabına desteklerini yollayabilecekleri duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Basın Sözcüsü Adnan Kemal Aydın şunları söyledi:

"Malumunuz sezon öncesi sıkıntılı bir süreçten sonra kulübümüzün yönetimine talip olduk. Göreve geldikten sonra da güzel işlere imza attığımızı düşünüyoruz. Şuanda da ligde oynadığımız 13 maçta 22 puan toplayarak lider Hatayspor'un 9 puan gerisinde 6. sırada yer alıyoruz. Hafta sonu lig lideri Hatayspor'a konuk olacağız. İnşallah buradan da galip gelip yükselişimizi sürdürmek istiyoruz. Bugüne kadar işadamlarımızın reklam ve destekleriyle geldik. Bugünden sonra da daha fazla desteğe ihtiyacımız var. Bizlere destek veren işadamlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Malumunuz ilçemiz 250 bin kişiden fazla nüfusuyla birçok ili geride bırakan bir ilçe. Ayrıca 777 milyon dolarlık ihracatla 11'i Büyükşehir olmak üzere 62 ili geride bırakan güzide bir ticaret şehri. Bu güzide şehrin tek bir profesyonel takımı var. Herkesin taşın altına elini sokması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda yönetim kurulumuz tarafından "1000 Gönüllü Bin Esnaf" kampanyası başlattık. Yönetim kurulu olarak bundan sonra daha fazla çalışacağız. Tüm esnaflarımızı ziyaret ederek desteklerini isteyeceğiz. Bu konuda meslek odalarının, kültür dernekleri, sivil toplum örgütlerinin kendi aralarında kenetlenerek kampanyamıza destek vermelerini bekliyoruz. Destek veren spor severlerimize kulübümüzün forması hediye edilecektir. Bilindiği gibi sosyal, ekonomik, kültürel ve ahlaki değerlerinin kalkınması için spor önemli bir araçtır. Gençlerimizin spora yönlendirilmesi için İnegölspor önemli bir araçtır. Herkesin bu değerlere sahip çıkmasını bekliyoruz. Destek vermek isteyen spor severlerimizin İnegöl Spor Kulübü Derneği adı altında İş Bankası İnegöl Şubesi İBAN: TR91 0006 4000 0012 2210 9282 46 hesabına desteklerini yollayabilirler."

TARAFTARLARDAN MORAL ZİYARETİ

Banker Metin Üçkardeş önderliğindeki taraftarlar İnegöl İlçe Stadı'nda Hatayspor maçı hazırlıklarını sürdüren İnegölspor'un antrenmanını ziyaret ederek teknik heyet ve futbolculara baklava ikramında bulundular.

Taraftarlar adına açıklama yapan Banker Metin Üçkardeş, şunları söyledi:

"İlk önce şunu söyleyeyim. Banker Metin Öçkardeş efsanesi geri dönüyor. İnegölspor yeni takım değil 30 senelik takım. Rahmetlik kazma İbo'ların, Nafi'lerin takımın taraftarlarını bu statta görmek istiyorum. Efsaneler geri dönsün. Her zaman gençlere kalmasın. Biraz da ihtiyarlar gelsin. Burada efsaneyi devam ettirsin. İnegölspor'umuz zorlu Keçiören maçını kazandı. Şimdi de yine zorlu bir deplasman olan Hatayspor maçına gidecek. Biz de bu zorlu Hatayspor maçı öncesi ekibimize moral, motivasyon olsun diye baklava ikramında bulunmak istedik. İnşallah verdiğimiz tatlı oyuncularımıza şifa niyetinde olur ve 3 puanı buraya getirirler."

Oyuncular ise ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, taraftarlara teşekkür ettiler.

İNŞALLAH GÜZEL BİR MAÇ OLACAK

İnegölspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş, Cumartesi günü saat 13.30'da deplasmanda karşılaşacakları Hatayspor maçına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İdman öncesi açıklama yapan Teknik Direktör Murat Yoldaş, şunları söyledi:

"Zorluk derecesi yüksek maçları oynuyoruz. Çocuklara söylediğimiz bir şey var. Kolayı zor yapıp zoru da kolay yapabiliyoruz. Zorluk derecesi daha yüksek gibi gözükse de bizim için çok şey fark etmiyor. Her maçı aynı önemde aynı kurguda aynı hassasiyette oynuyoruz. Daha doğrusu maç ayırmıyoruz. Ama bizim üzerimizdeki takımları yine aynı mücadele ve oyunla yendiğiniz zaman daha bir keyifli oluyor. Yine bunlardan bir tanesini Cumartesi günü oynayacağız. Kazandığımız zaman neler kazanabileceğimizi biliyoruz. O bilinçle çalışıyoruz. Oyuncularımızda onun farklında. İnşallah güzel bir maç olacak. Eksiklerimiz var. Kart cezalısı Emrah ve Anıl var. Stoper Murat kasığından sakat. Onların dışında eksiğimiz yok."

**

KOCAELİ BİRLİK SPOR’DAN:

KULÜP BAŞKANINDAN

DOBRA AÇIKLAMALAR

Teknik direktör değişikliği, transfer yasağının kaldırılması, alt yapının durumu ve onursal başkan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın bu görevi bırakmasına dair yaptığı açıklamalar başta olmak üzere gündemle ilgili soruları yanıtlayan kulüp başkanı Erhan Yılmaz içtenlikle konuştu: “Açıklamayı talihsizlik olarak görmekle birlikte onursal başkanımız olmak istemiyorsa başkanımızın kararına saygı duyarız. Yine de o bizim gönlümüzün başkanıdır” dedi.
ZATEN ARAYIŞ İÇİNDEYDİK

Takımın antrenmanını izleyen ve sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz teknik ekip değişikliğiyle ilgili olarak “İnşallah takımımıza hayırlı olur. Cem Sinan’dan sonra hoca arayışındaydık. Bazı şartların yerine gelmesi gerekiyordu. Bu yüzden hocayı biraz geciktirdik. Bülent Baturman hocamızın futbolculuk ve hocalık kariyerine bu kentte kimsenin diyecek bir şeyi olduğunu sanmıyorum. Genç bir ekibiz. İnşallah bu işin üstesinden hocamızla birlikte geliriz. Bu kente de, Türk futboluna da bu çocukları armağan ederiz.
ÜSTESİNDEN GELECEKTİR

İyi bir tercih yaptığımızı düşünüyorum. Araştırmalarım ve duyumlarım da bu yönde. Takıma iyi bir hava geldiğini de gözlemliyorum. Bence çok iyi oldu. Biraz da Baturman hocamıza sabretmemiz gerekiyor. O bunun üstesinden gelecektir. Kendisine çok da yük yüklemeye gerek yok. Sonuçta içinde bulunduğumuz durum da ortada. Ama inşallah; hem kendi adına hem de Kocaeli Birlikspor adına iyi bir iş çıkaracaktır. Bizi hak ettiğimiz yerde tutacaktır. Ona güveniyorum. Güvenmiyor olsak zaten onunla değil başkasıyla çalışırdık.
TAKIMIMIZI ÇOK İZLEDİ

Sürecin en başından beri ben bu kentin insanlarından, bu şehrin öz kaynaklarıyla hareket etmekten yanayım. Bunu zaten kamuoyu da biliyor. İyi oyuncularınız ve bilgi birikiminiz de varsa kesinlikle başarılı oluyorsunuz. Hocamızın elindeki malzeme de bu. İyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda işini kolaylaştıracağız. Hemen her maçta bizi izledi. Bu benim çok dikkatimi çekti. Bizi izleyen bir hocaya takımımızı teslim ettik. Benim gönlüm rahat. Sezon sonu inşallah hak ettiğimiz yerde oluruz” dedi.

KİMSEYE SÖZ VERMEDİK

Alt yapı koordinatörüyken Cem Sinan Vergül ile birlikte teknik ekipte yardımcı antrenör olarak görev yapan ve Cem Sinan’ın istifasının ardından takımı diğer yardımcı hocalarla birlikte 3 hafta boyunca maçlara hazırlayıp çıkaran Ali Gürdal’ın alt yapı koordinatörlüğünün sürüp sürmeyeceği konusunda ise başkan Erhan Yılmaz, “Bizim insanlarımız duygularıyla hareket ediyor. Burası profesyonel bir 2. Lig kulübü. Biz kimseye hocalık sözü vermedik. Belki sezon başı Ali Hoca ile başlayabilirdik. Çocukların üstünde emeği var, doğru. Bu çocukların üstünde Derincespor’un da emeği var, Necip Hoca’nın da emeği var… Oralara inersek işin içinden hiç çıkamayız.
‘KAL’ DEDİK AMA İSTEMEDİ

Kendisine kalmasını istediğimi belirttik ve ‘Paran ödenir, hakkın ödenmez. Genel koordinatör ol ve alt yapıda çalışmaya devam edelim. Şartlar bizi nereye getirir ona göre çalışalım ’ dedik. Ama bizimle devam etmek istemediğini söyledi. Yeni bir alt yapı mimarı yaratacağız. Herhalde A takımda kalmak gibi bir düşüncesi vardı. Gözlemlediğim kadarıyla ne Cem Sinan ile ne de Ali Hoca ile de iyi bir ekip oluşturamadık. Kendilerine de iyi bir ekip olamadıklarını söyledim. Böyle bir karar aldım. Biz kimsenin karakteriyle ilgili karar almadık. Profesyonel bir karar aldık. Herkesin saygı duyması lazım.
KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Ali Hoca’yı severiz. Kapımız kendisine her zaman açık. İnşallah yolu açık olur. Hayatında ve kariyerinde başarılar diliyorum. O üzüldüğü için de üzüldüm. Ama burası profesyonel bir kurum ve bence üzülmemeli. Bunlar olağan. Bunlara alışkın olması lazım. Demek ki Ali hoca profesyonel takımda hocalık yapsa her gittiği yerde kahrolacak. Üzülmesin. Onu sevdiğimizi belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

NE İSTEDİ DE YAPILMADI

Körfez Belediye Başkanı ve onursal başkan İsmail Baran’ın basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda ‘Körfez(!) Birlik’in onursal başkanlığından istifa ediyorum’ açıklamasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan kulüp başkanı Erhan Yılmaz şu sözleri sarf etti, “İsmail Baran neden böyle bir karar aldı açıkçası bilmiyorum. Kendisiyle görüştüm ve sporla ilgili görüşlerimizin uymadığını söyledi. Bu takımda ne istedi de yapılmadı ya da ne yapmak istedi de ben engelledim onu da bilmiyorum.
TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Aslında başkanımız çok iyi niyetli bir insan ama üzülerek söylüyorum ki çok talihsiz bir açıklamada bulunmuş. Bunun altından çok malzeme de çıkar. Ben kendisi adına çok üzülüyorum. Böyle bir açıklama yapmaması lazımdı. Bu takım bu ilçenin takımı, biz buranın kulübüyüz. Özellikle bu konuda daha objektif açıklamalarla veda etmesini beklerdik, böylesi daha çok hoşumuza giderdi. Ona da saygı duyuyoruz.
GÖNLÜMÜZÜN BAŞKANI

Onun da yükü ağır. 155 bin nüfuslu ilçe yönetiyor. Ama istediğiniz kadar 155 bin nüfusu yönetin, sizi tanıtacak unsurların başında spor ve futbol geldiğini unutmamanız gerekir. Ya biz samimi gelmiyoruz kendilerine ya da nerede hata yaptığımızı anlamıyoruz. Bize bir şey diyen de olmuyor. Kendi yağımızda kavrulup bu kulübü yürütmeye çalışıyoruz. Başkanımız keşke böyle bir açıklama yapmasaydı. Biz başkanımızı seviyoruz ya. Onun gönlü güzel. Sağ olsun. O bizim gönlümüzün başkanı” dedi.

İŞLETMELERİ SATIŞA ÇIKARDI

 

Kendisi yurt dışındayken başkan vekili Ozan Keser’in sorular üzerine dile getirdiği transfer yasağının kaldırılması konusundaki soru işaretlerine ise başkan Erhan Yılmaz, “Transfer yasağını kaldırmak için uğraşıyoruz. İşletmelerimizi elden çıkarmak için çalışıyoruz. Satıp biraz rahat etmek istiyoruz. Çocuklara da üzülüyorum. 5-6 tane ağabey olsa onların omuzlarına bu kadar yük binmez. Onları da kaybediyoruz. Transferi açmak için çaba veriyorum. Benim şevkim kaçmasın ya. 3-4 kişi çok mücadele ediyoruz. İnanılmaz derecede yoruluyor, çırpınıyoruz” sözlerini kaydetti.