Her öğrenciye kitap
Her öğrenciye kitap

Zile Kaymakamı Adnan Tezcan’ın katılımıyla “Zamansız Okumalar” Projesi Etkinliği gerçekleştirildi.

            Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, ilçeye bağlı köylerde eğitim gören 500 öğrenciyi, Tokat Cumhuriyet Meydanında 101 yazarın, 85 yayınevi ve 1 milyondan fazla kitabın bulunduğu fuarda kitaplar ve yazarları ile buluşturdu. Fuara ziyarette bulunan her öğrenciye 1 kitap hediye edildi.  Öğrenciler kendilerine böyle bir imkânı sunmasından dolayı Kaymakam Tezcan’a teşekkür ettiler.

            Kaymakam Tezcan, “İlçemizde okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak ve öğrencilerle kurumları tanıştırmak amacıyla yürütülen proje her hafta farklı bir kurumda yapılan tanışma ve okuma etkinliği ile devam ediyor. Öğrenciler bir taraftan kurumların önünde kitap okuyor, diğer taraftan kurum yetkilileri ile röportaj gerçekleştiriyor aynı zamanda da kurumları tanıyorlar” dedi.

 Faaliyete katılan öğrencileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’yi makamında kabul eden Tezcan öğrencilerle birlikte etkinliğe katılarak Kaymakamlık önünde kitap okudu. Projenin öğrencilerin gelişimleri ve toplumda farkındalık oluşturmak adına güzel sonuçları olacağını belirten Kaymakam Tezcan, proje sayesinde köy okullarında okuyan öğrencilerin gezdikleri kurumlarda rol model alabilecekleri yöneticilerle röportaj yapma fırsatı bulduklarını söyledi.

 

            Kaymakam Tezcan, Zile Kaymakamlığı olarak projelere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyleyerek katkı sağlayan herkese teşekkür etti.   Öğrencilere bundan sonraki öğrenim hayatlarında başarılar dileyip çeşitli hediyeler verdi.