TOKATSPOR’DA YÜZLER GÜLÜYOR: 2-0
TOKATSPOR’DA YÜZLER GÜLÜYOR: 2-0

Tokatspor’da yüzler gülüyor. Son 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik alan bordo beyazlı ekip toplamda 23 puana ulaşarak sıralama 7. sıraya kadar yükseldi ve taraftarların yüzünü güldürdü. 14. hafta sonu 7. sıraya yükselen Tokatspor artık ektiklerini biçmeye başladı. Ve kendi sahasındaki yenilmezlik ünvanını da bu maçta devam ettirdi.

Sezon başında da ifade ettiğim gibi yazmış olduğum köşe yazılarımda, zamanı geldiğinde bu takım çok takımın canını yakar diye. Nitekim artık takım yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Ercüment hoca ve ekibinin sabırlı çalışması, tüm olumsuz eleştirilere kulak tıkaması ve genç yeteneklere şans vermesi önemlidir. Bunlardan biri de, Tokatspor’un alt yapısından yetişen ve takıma kazandırılan Recep Türköz olmuştur.

Daha önce de ifade ettiğim gibi ligin uzun bir maraton olduğunu düşündüğümüzde, burada önemli olan ligin sonunda iyi bir yerde olmak. Kısa zamanda kurulan bu takım 14 maç sonunda 23 puana ulaşmışsa bu büyük bir başarıdır. Burada önemli olan bizlerin biraz sabırlı olmasıdır.

Son oynanan Sarıyer maçına geldiğimizde bu maç her iki takım için de çok önemliydi. Tokatspor’un 2 puan arkasında bulunan Sarıyer bu maçta galip gelmesi durumunda 20 puanda bulunan Tokatspor’un bir puan önüne geçecekti. Bu da bordo beyazlı ekip açısından hiç iyi olmayacaktı. Tokatspor’un galip gelmesi durumunda ise aradaki 2 puanlık fark 5’e çıkacak ve rakibini kaderiyle baş başa bırakacaktı ve öyle de oldu. Sahada sergilenen mücadeleci oyun beraberinde galibiyeti getirdi ve Tokatspor’u üst sıralara taşıdı.

Bu hafta sonu ise yine Tokatspor’u zor bir maç bekliyor. Rakip İnegölpor, bugüne kadar oynadığı 14 maçta 6 galibiyet 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet almış ve Tokatspor’un 1 puan arkasında bulunuyor. Buradan alınacak puan veya puanlar Tokatspor için önemlidir. İnşallah bu deplasmanı istediği gibi geride bırakacaktır. Yenilmeyecek bir takım değil, biraz kontrollü oynar rakibin gol yollarını kapatırsan o zaman rakibin işi bir hayli zor olacaktır.

Bu hafta sonu oynanacak maçta Tokatspor’a başarılar dilerim.

Çetin Kamil GENÇ Spor Ateş