Puanlar serisi
Puanlar serisi

Tokatsporumuz, bir zamanlar FENERBAHÇE, BEŞİKTAŞ, GALATASARAY takımlarının da olduğu Süper Lig’de yer alan İstanbul Sarıyer takımını 2-0 gibi net bir skorla mağlup etti. Takımımız almış olduğu bu galibiyetle beraber 2016-2017 sezonunda sahamızda hiç mağlup olmadan puan ve puanlar alarak puanlar serisine devam ediyor. Tebrikler, tebrikler, tebrikler diyelim.

İnşallah bu seriyi sahamızda hiç mağlup olmadan sezon sonuna kadar devam ettirir. Gelişimini maç maç üzerine koyarak devam ettiren takımımızdan ümitliyiz.

Başta Ahmet Arat Başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz olmak üzere teknik direktörümüz Ercüment Hoca ve ekibini, menajerimiz Namık Keskinsu ve tüm futbolcularımızı candan kutluyoruz. Bu başarıyı sezon sonuna kadar devam ettirmesini temenni ediyor, tüm Tokatlı Spor adamları olarak da kendilerine güveniyoruz.

Tokatspor-Sarıyer maçında gözümüze takılan önemli görüntülere gelince;

1) Her maçımızda olduğu gibi protokol tribününde başta belediye başkanımız sayın Eyüp Eroğlu olmak üzere müdavimlerinden daire müdürlerimizi, Tokatspor yönetim kurulu üyelerini, misafir takımımızın başkan ve yönetim kurulu üyelerini gördük. Oldukça kalabalık bir görüntü içerisindeydi. Bu arada sayın Valimizin, sayın Emniyet Müdürümüz, sayın İl Jandarma Komutanımız yoklardı. Her halde önemli bir işleri olsa gerek diyor, bundan sonraki maçlarımıza gelmelerini bekliyoruz.

2) Takımımızın 12. Adamı olan taraftar topluluklarımız bu maçta da daha kalabalık bir görüntü içerisinde yaptıkları tezahüratlarla takımımızı desteklemeye devam ettiler. Biz kendilerinden daha kuvvetli daha devamlı tezahüratlar bekliyoruz.

Sarıyer maçının teknik analizi:

Takımımız diğer maçlara nazaran daha derli toplu oynadığı özel taktiği ile tam bir lig takımı görüntüsü içerisindeydi. Başarılı bir maç oynadığı kanaatindeyiz.  Takımımızı hat, hat mevki, mevki incelediğimizde;

1- Kalecimiz Akın İsmail oynadığı başarılı maçlar yüzünden teknik heyetimiz kendisini değiştirmek lüzumu hissetmiyor, biz de kendisini başarılı buluyoruz ve bu başarılarını takımımızın önümüzdeki maçlarda da devam ettirerek, maç alan, maç kurtaran kaleci olarak görmek istiyoruz.

2- Defans bloğumuzun sağ geri (sağbek) Hasan Erbey, sol geri (sol bek) Mehmet Öztonga, stoperler Ömer Can ve Murat tertibinde idi. Defansımız bundan evvelki maçlara nazaran defansif görevlerini daha iyi yapan, sahada yer alma ve defansif kademe anlayışını daha iyi bir görüntü içerisinde yaparken kazandığımız toplarda daha iyi pas yaparak hem kendi aralarındaki hem de orta sahamız ve forvetimize olumlu paslar yapmaları gerekiyor. Defans bloğumuzun kanatlarında oynayan Hasan ve Mehmet kanatlardan daha çok bindirmeler yaparak takımımızın hücum varyasyonlarına daha fazla iştirak etmelidirler.

3- Orta sahamız Ali Kemal Yükseker, Yaşar Yurduseven ile iki ön libero, Recep ile de ileri orta saha (santrafor arkası) olarak aldığı saha parselasyonunda hem sahayı iyi kontrol edip hem de rakip takımın orta sahasında karşılarına gelen orta saha elemanlarını iyi kontrol ederek rakibimizin hücum varyasyonlarını yapmalarını engellemişlerdir. Bu hal defans bloğumuzun da daha başarılı olmasını sağlamıştır.

Alt yapımızdan yetişen Recep, Teknik Direktörümüzün verdiği taktiği rakip takımın ön liberosunda yer alan Orta Sahasında da en önemli futbolcusu olan Ali Zorlu’yu mümkün olduğu kadar kontrol altında tutmasına rağmen fizik kalitesinin yetersizliğinden dolayı müsabakanın ilerleyen bölümlerinde oyundan düşmüştür. Bize göre bu hatta Ali Kemal Yükseker, Recep’in görevinde sonradan orta sahaya alınan Emrah Hasan Balcı ile Yaşar Yurduseven ile beraber iki ön libero gibi oynamalıdır.  

4- Forvet hattımız Burak Kara sağ ileri (Sağ açık) Batuhan Türk Sol ileri (Sol açık) santrfor mevkiinde de Alperen yer almışlardı. Teknik Direktörümüz tam zamanında bir hamle yaparak, takımımızın en süratli ve en iyi top süren sağ açık Ercüment Eray’ı oyuna alarak yapmış oldu.  Bu sayede Ercüment Eray’ın takımımızın ikinci golünü atarak galip gelmesini perçinlemiştir. Santrforumuz Alperen diğer maçlara nazaran daha fazla rakip sahada kalmış, bu sayede de takımımızın ilk golünü atmıştır. Çok iyi bir futbolcu olan Alperen gerek antrenmanlarda gerekse maçlarda teknik heyetimiz tarafından sık sık uyarılmalıdır. Bu hatta futbolcularımız arasında tek santrafor karakterli altyapımızdan yetişen Muratcan Yelkaya maç kadrosuna dahil edilerek zaman zaman oyunun bazı bölümlerinde yer verilerek takımımıza kazandırılmalıdır.

 

Hülasa; her zaman ifade ettiğimiz gibi elde olmaya sebepler yüzünden kısa bir zamanda kurulan takımımız başarılı olmuştur. Teknik heyetimizi menajerimizi başarılı buluyor bu başarılarını bundan sonraki maçlarımızda da devam ettirmelerini temenni etmekteyiz. Sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunar Tokatspor’umuza bundan sonraki yapacağı maçlarda da başarılar dileriz.