Komandolar El-Bab'a uğurlandı
Komandolar El-Bab'a uğurlandı

Niksar ilçesinde konuşlanan 'Kurtlar' olarak adlandırılan Köklüce Jandarma Komando Taburunda görevli 180 komando düzenlenen törenle Suriye'nin El-Bab şehrine uğurlandı. Tören öncesinde askerler, protokol ve vatandaşlar ile birlikte tabur içerisindeki mescitte sabah namazını kıldı. Namaz çıkışında ise Niksar Belediyesi tarafından asker ve vatandaşlara simit, poğaça ve çay ikramında bulunuldu. Törene Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, asker yakınları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tabur Komutanı Yarbay Haydar İrban'ın komando yemini ettirdi. Daha sonra kurban kesilerek dua edildi.

            Törende Niksar ilçesinde eğitim gören öğrenciler, göreve giden askerler için yazılan mektuplarını Komando Taburu Komutanı Yarbay Haydar İrban'ya teslim etti.

 

            Törenin ardından göreve giden komandolar aileleri ile vedalaştıktan sonra dualarla Suriye'nin El-Bab şehrine uğurlandı. Komandolar El-Bab'da 6 ay boyunca görev yapacak.