İyi Dersler Şoför Amca
İyi Dersler Şoför Amca

Tokat İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri, taşımalı eğitim sisteminde görevli şoförler için eğitim verdiler. İyi Dersler Şoför Amca, sloganıyla tanıtımı yapılan eğitim için Tokat Valiliğinden ulaştırılan bilgilendirme notu şöyle oldu:

            “Tokat İl Jandarma Komutanlığına bağlı İlçe Jandarma Komutanlıklarında görevli bulunan Jandarma Trafik Tim Komutanlığı personeli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fikri DEMİR, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Kısım Amiri J.Asb.Kd.Bçvş. Bilal KÜRKÇÜ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli personelin katılımı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının koordinasyonunda, trafik güvenliği alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde; trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı geliştirmek için “İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA” projesi kapsamında eğitimci eğitimi 29 Kasım 2017 günü Tokat Merkez Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Slemen toplantı salonunda verilmiştir.

 

Söz konusu eğitimci eğitiminde; taşımalı eğitim sisteminde görevli şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini artırarak, şoförlerin kapasitesini geliştirmek amaçlanmıştır. “İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA” projesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu ve Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş ortaklığında yürütülmektedir.”