Engelliler için rol model oldu
Engelliler için rol model oldu

İntern Doktor Sare Aydın, kendiside elektrikli sandalyede inanmanın zaferini tatmış başarılı bir insan olarak kendisi gibi ortopedik engelli öğrencilerle buluşarak onlara rol modellik yaptı.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kasım Ayı’nın “Ortopedik Engelliler Farkındalık Ayı” olarak belirlenmesi üzere Turhal Özel Eğitim Meslek Lisesi ve Ortopedik Engelliler İlkokulu-Ortaokulu Müdürlüğü kendi okullarından mezun ortopedik engelli Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfı öğrencisi İntern Doktor Sare Aydın’ı ortopedik engellilerle buluşturdu.

Okulun Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Durgun, Okul Müdürü Alaattin Yorgun, Müdür Yardımcısı Şeyda Kartal, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konuşmacı olarak katılan İntern Doktor Sare Aydın, Kendiside elektrikli sandalyede inanmanın zaferini tatmış başarılı bir insan olarak kendisi gibi ortopedik engelli öğrencilerle buluşarak onlara rol modellik yaptı. Öğrencilerin sorduğu sorulara cevap verdi. Başarmak için kişinin inanç ve iradesinin ortaya koyması sonucu karşısına çıkacak ekonomik, sosyal ve fiziksel engellerin aşılabileceği konusunda örnek oldu.

İstediği bölümü kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Aydın, azimle verdiği mücadelenin meyvelerini toplamaya başladığını ve mesleğinde daha iyi yerlere gelebilmek için mücadele edeceğini belirtti.

Tıp fakültesinin ilk tercihi olduğunu hatırlatan Aydın, “İstediğim bir bölüm olduğu için çok mutluyum. Zaten ilk tercihim tıp fakültesi idi. Öncelikle okulumda yükselebildiğim yere kadar okumak istiyorum. Bu başarımda ailem ve öğretmenlerimin rolü çok büyük. Bu başarı sadece benim değil onların da başarısı. Buradaki tüm öğrenci kardeşlerime önerim düzenli bir şekilde hedefe odaklı çalışsınlar ve başaracaklarına inansınlar” dedi.

Öğrencilerle sohbet edip, sorularını cevaplayan İntern Doktor Sare Aydın, kendileri için hayatın zorluklarını ve bu zorluklarla nasıl başa çıkabileceklerini anlatarak, başarının önünde hiçbir engelin olmadığını vurguladı.

Sare Aydın kimdir?

 

İlk ve Ortaokulu Turhal Ortopedik Engelliler İlkokulu-Ortaokulu’nda okudu. 2007-208 Eğitim Öğretim yılında bu okuldan mezun olarak, Turhal Yeşilırmak Anadolu Lisesi’nde ortaöğretimini başarılı bir şekilde tamamlayarak, ÖSYM sonucu Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Bu öğretim yılında İntern Doktor olarak son sınıf öğrencisidir.