Saadet’ten kongre mesajları
Saadet’ten kongre mesajları

“Çare Milli Görüş”

Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığının 6. Olağan Genel Kurul toplantısı dün Tokat merkezde Kültür Sarayı’nda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun da katılımıyla yapıldı. Genel Merkez’den Genel Başkan Karamollaoğlu ile birlikte Tokatlı hemşehrimiz, Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan da gelmişti.

ÇOCUKLARDAN HOŞ SÜRPRİZ

            Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu kongre salonuna gelişte partililer coşkuyla karşılarken dört çocuk yanına geldiler ve ‘hoş geldin’ dediler. Karamollaoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ÇARE MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARI

            Saat 15.30’da başlatılan genel kurulda açılış konuşmasını İl Başkanı Mustafa Özdemir yaptı. Başkan Özdemir, Türkiye’nin içinde bulunduğu ortamı özetlerken vatandaşın büyük çoğunluğunun kredi kartına, bankaya borçlu oluşuna dikkat çekti ve “2017 yılında 60 milyar lira faiz ödenmiştir. Hükümet iş başına geldikten bugüne kadar 800 milyon TL borç faizi ödemiştir. Ahlaki yozlaşma her geçen gün artıyor. Uyuşturucu ilkokullara kadar inmiş durumdadır. Çiftçi perişan durumdadır. Toprak insana, insan ise toprağa hasrettir. Tarlalar ekilmiyor, hükümet yurt dışında tarla ve mera kiralıyor. Memur ve emekliye verilen zamlar enflasyonun çok altındadır. Tüm bunların çaresi milli görüş iktidarıdır. Bunun için çok çalışmak zorundayız” Dedi.

            İl Başkanı Mustafa Özdemir’in açılış konuşması sonrasında, Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Akyüz tarafından faaliyet raporu, muhasip Ömer Yılmaz tarafından mali bilançolar okundu ve genel kurulu üyesi partililerin onayı sunuldu, ibra edildi.

MİLLİLİK VURGUSU

            Siyasi konuşmalar faslına geçildiğinde, Saadet Partisi’nden milletvekili ve belediye başkanı adayı gösterilmiş, eski İl Başkanlarından Bilal Metehan Aydın ilk konuşmayı yapın isim oldu. Ülkenin daha müreffeh noktalara ulaşması için milli olmak gerektiğini vurguladı ve “milli olmak, manevi olmak İslamın kardeşlik bağını güçlendirmektir.” Dedi.

            Sonrasında Tokatlı hemşehrimiz, bir dönem İl Başkanlığı da yaptıktan sonra Genel Merkez kadrolarında yer almış ve şuan Genel Başkan Yardımcısı konumundaki Mesut Doğan konuşma yapan ikinci isim oldu. Doğan konuşmasında özetle “hepimiz birey olarak, ülke olarak imtihanımızı vermeye çalışıyoruz. Çok karanlık ve karışık bir süreçten geçiyoruz. Hepimizin umutları vardı, bize verilen vaatler vardı. Cumhurbaşkanımız Ak Partili olduğunda hiçbir problem kalmayacaktı. Ama şimdi görüyoruz ki bu ülkenin bu bölgenin bize ihtiyacı var.” dedi.

HUZUR VE BARIŞ İSTENİYORSA…

            Sonrasında Genel Başkan Temel Karamollaoğlu kürsüye geldi. Türkiye’nin siyaseten içinden geçtiği dönemi özetleyen Karamollaoğlu “içinden geçtiğimiz dönem zor bir dönem. En çok kan ve gözyaşının İslam topraklarında olduğunu görüyoruz. Kendilerini İslamdanmış gibi tanıtan örgütler en çok İslama zarar verenlerdir. Kim bunlar? Bu soruyu sormak bizim en büyük hakkımızdır. Cevabı bulmamız da vazifemizdir.” dedi.

            Genel Başkanı Karamollaoğlu mahalli idarelerdeki yeni dönem için yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“İnşallah seçilecek, göreve gelecek kardeşlerimiz kendi iradeleriyle hizmet etme şuuruna sahip olurlar. Çünkü şuanda belediyelerin özellikle kendi kendilerine karar verecek durumda olduklarını söylemek biraz zor gibi. Ülkemizin en büyük şehirlerimizin belediye başkanları bir çırpıda makamlarını terk etmek zorunda kaldılar. Yeter artık, siz bu işi beceremiyorsunuz denildi ya da başka bir şey söylendi, bilemiyoruz. Tabi bunlar da demokrasinin işleyişi noktasında bize biraz endişe veriyor. İçinden geçtiğimiz dönem zor dönem. Bölgemizde maalesef ateş topu var. En çok kan ve gözyaşı Müslüman ülkelerde. Biz maalesef ülke olarak, İslam alemi olarak rüzgar önünde savrulan yaprak gibiyiz. İslam ülkelerinin büyük bir kısmının iradeleri yok, esen rüzgara göre şekil alıyorlar. Bundan dolayı da içinde bulunduğumuz duruma bir türlü çözüm üretemiyorlar. Erbakan hocamız siyaset sahnesine çıktığı zaman bize çok güzel hedefler göstermişti. Biz inanan insanlar olarak Dünyada adaleti tesis etmekle mükellefiz, bu bizim boynumuzun borcu. Elbette önce kendinizden başlayarak bunu tesis edeceksiniz. Biz huzur ve barış istiyorsak önce ahlaki ve manevi değerlerimizi ihya etmeye, güçlendirmeye mecburuz. Ve aynı zamanda maddi kalkınmayı da sağlamaya mecburuz. Elbette tedbirler alacağız. Adaleti sağlayacağız. Sosyal adaleti sağlayacağız.

Biz şimdi tehlikenin içinde geçiyoruz. Bizim üzerimizde oynanan oyunlar var. Önce Milli görüşçüleri böldüler. Şimdi arkadaşlarımız tekrar milli görüşe dönme sinyali veriyorlar güya… Milli görüşe dönmek lafla olmaz. Lafla peynir gemisi dönmez. Sen dönüyorum, dersen prensiplerine uyacaksın.”

 

Saadet’in yeni yönetimi

 

(Haber – Foto: Şule Şahin)

 

Saadet Partisi Tokat İl Başkanlığının 6. Olağan Genel Kurulu’nda İl Başkanı Bilal Metehan Aydın oldu. Aydın’ın listesinde şu isimler yer aldı:

YÖNETİM KURULU ASIL

Bilal Metehan Aydın, Ömer Acar, Mustafa Kılınç, Fatih Çınar, Hulusi Evciman, Alparslan Akyüz, Ömer Yılmaz, Yakup Alımlı, Semih Uğrun, İhsan Yiğit, Ekrem Çiğdem, Vakkas Çiğdem, İsmail Özen, Şahin Sansar.

YEDEK ÜYELER

Mustafa Er, Cengizhan Karataş, Mustafa Koçak, Ahmet Yıldırım, Tahsin Keskin, Yasin Koç, Abdullah Demirci, Duran Kaya, Kerim Paksoy, Ali Demirci, Ahmet Uzun, Hasan Uçkun, Turan Güneş, Hasan Taşçı, Durmuş Acar.

İL DİSİPLİN KURULUASIL

Ali Zülfüoğulları, Nureddin Kılıç, Şinası Çiftçi, Nevzat Polat, Kamil Tekin.

İL DİSİPLİN KURULUYEDEKLER

Mahmut Karaca, Ali Güney, Akif Güzel, Mustafa Yıldırım, Nurettin Savaşan.

GENEL MERKEZ KONGRE DELEGELERİ

 

Bilal Metehan Aydın, Mustafa Özdemir, Mustafa Kılınç, Musa Kibar, Ayşe Gönan, Abdullah Han, Sadi Arhan, Ayhan Yaramış, Selim Işık, Yusuf Avşar.