“Kongre süreçleri  dirilme ve diriliş olmuştur”
“Kongre süreçleri dirilme ve diriliş olmuştur”

Ak Parti Tokat İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk 5. olağan gençlik kolları kongre süreçleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Parti binasında yapılan basın açıklamasına Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Mesut Aktürk ve Gençlik Kolları İlçe Başkanları katıldı.

            Kongrelerin ilimize ilçelere ve Ak Partiye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Aktürk, AK Parti Tokat Gençlik teşkilatının kendini yenilemeye devam ettiğini belirterek, bugüne kadar Gençlik Kolları kongre süreçlerinde 9 ilçede yenilenme süreci yaşandığını,  2 ilçede ise mevcut başkanlarla devam ettiklerini söyledi.

            Başkan Aktürk yaptığı açıklamada, “13 Ağustos’ta “AK Parti ile Siyaset Gençleşiyor Türkiye Güçleniyor” diyerek başlayan olağan kongre sürecimiz 03.12.2017 itibariyle bitti. AK Parti’nin siyaset akademisi olarak gördüğümüz Gençlik Kolları siyasete değer katan, yön veren siyasetçiler yetiştiriyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’nin “Değişim, Dönüşüm, Atılım” dönemi ile biz gençler partinin her kademesinde görev alacağız. Gençlik Kolları olarak biz ise bu değişime “AK Parti ile Siyaset Gençleşiyor Türkiye Güçleniyor” diyerek belde kongremiz Hasanşeyh ve ardından 24 belde atamamız ve 22.10.2017 tarihinde Pazar ilçe gençlik kolları kongresi başladığımız İlçe kongrelerimiz ve 3.12.2017’de Sulusaray kongremiz ile noktaladık” dedi.

Gençlik Kollarına büyük görev düştüğünün farkındayız

            Kongre süreçlerinin AK Parti Gençlik Kolları’nda özgüvenin ve cesaretin yenilenmesine vesile olduğunu belirten Başkan Aktürk, “Genlik Kolları Teşkilatları olarak 2019 seçimlerinde hazır hale gelmemiz noktasında çalışmalarınızı başlattık. Zaten hiçbir zaman durmamıştık. İnşallah bu kongre süreçleri ile birlikte göreve seçilen gençlik kolları ilçe başkanlarımızın yeni kurdukları yönetimleri ve ekipleri ile beraber bu süreci daha hızlı bir şekilde tamamlayacağız. 2019 seçimleri için bu zorlu maratonda Gençlik Kollarına büyük görev düştüğünün farkındayız. Bizler hem İl teşkilatı olarak hem de ilçelerimizde görev yapacak başkanlarımızın da bu noktada bunun farkında olduğunu ve liderimiz Tayyip Erdoğan’dan almış olduğumuz güçle gençlik siyasetini Tokatta en iyi noktaya hep birlikte getireceğiz” şeklinde konuştu.

Bizim de tek sevdamız var, millete hizmet şiarı

            Başkan Aktürk açıklamasını şöyle sürdürdü, “Özellikle şunu belirtmek istiyorum elini sıkmadığımız dokunmadığımız kim varsa o bizden değildir, ona ulaşılmamış demektir ondan dolayı bizler öncelikle ilçelerimizde ve Tokat’ta gittiğimiz her alanda bütün genç kardeşlerimize dokunmaya onların derdini dinlemeye onların Türkiye gençliği olarak neler yapılabilecek noktasında ki çalışmalarını özen göstereceğiz. Bu kongre süreçleri Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi dirilme ve diriliş olmuştur. Heyecanımıza katkı sağlamıştır.

            Yapacak çok işimiz var. Gönlümüzde kalbimizde her zaman vatan millet aşkı var. Bizim de tek sevdamız var, millete hizmet şiarı. Bütün genç kardeşlerimizin dertlerine ortak olacağız, sıkıntılarını hep birlikte çözeceğiz veya geleceğe yönelik fikirleri varsa bunun kavgasını hep birlikte vereceğiz.  Biz iktidar partisi olduğumuz için ve 16 yıldır bu millete hizmet şiarı ile bu yolda yürüdüğümüz için hiçbir siyasi yapmadan herkese kucaklayacak bir siyasete açığız. Sadece terör örgütüne destek verenlere kapımız açık değildir. Onlarla hiçbir bağlantımız olmayacaktır. Bu kongre süreçlerimizin tekrardan hayırlar getirmesini temenni ediyorum. 

İlçe Gençlik Kollarında yapılan5. olağan gençlik kolları kongresi ile yönetime gelen başkanlar

Almus : Erkan Tan

Sulusaray : Emrullah Bağlar

Artova : HasanDirican

Turhal : İsmail Aydın

Başçiftlik : Muhammed Emre Kaymak

Yeşilyurt: Aydın Şen

Erbaa : Ahmet Can Demir

Zile : Resul Muşlu

Niksar : Furkan Avcı

Pazar : Recep Tayyip Hancı