Zile'de engellilere akülü araç verildi
Zile'de engellilere akülü araç verildi

Zile Kaymakamlığı bünyesinde çalışmalarına başlayan Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği ile Zile Halk Eğitim Merkezi tarafından engellilere yönelik kursun açılışı Dünya Engeliler Günü etkinlikleri çerçevesinde  düzenlenen programla gerçekleştirildi. Programda Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Kaymakam Adnan Tezcan tarafından engelli vatandaşlara akülü araçları verildi.

            Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Halil İçcan, "Derneğimizin açılışında maddi ve manevi büyük katkısı bulunan Sayın Kaymakamımız Adnan Tezcan’a ve Eşi Tuğba Işıldak Tezcan hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin ilk kurucusu Ali Pilavcıoğlu’na ve Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz İbrahim Üçköylüoğlu’na  teşekkür ediyorum" dedi.

            Dernek Başkanı Halil İÇCAN’ın konuşmasından sonra Zile Kaymakamı Adnan Tezcan yaptığı konuşmada, "Bu derneğe ve tüm engelli kardeşlerimize elimizden gelen hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Derneğimizin bugüne kadar yönetiminde bulunan Eski Dernek Başkanımız Ali Pilavcıoğlu’na, yeni dernek yönetimimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza derneğimizin açılışına gösterdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin istek ve dileklerini karşılamak bizim için onur ve şereftir. Engellilere engel çıkarmamak onlara anlayış içerisinde yardımcı olmak için çaba sarf etmeliyiz. Elimizden gelen hassasiyeti göstermeye çalışıyoruz. Anneler gününde ve diğer belli günlerde olduğu gibi engelliler gününe de gerekli hassasiyeti göstermeliyiz. Engelli kardeşlerimizin dilek ve isteklerini onlardan dinleyip yerine getirmeliyiz. Onlara yardımcı olmak bizim için onur ve şereftir. Yeni Dernek başkanımızla inşallah başarılı işler yapacağımıza inanıyorum. Bugün Derneğimizin açılışı ile Zile Halk Eğitim Merkezi tarafından engellilerimize yönelik kursun açılışını birlikte gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu güne kadar Derneğimizin kuruculuğunu yapan eski dernek Başkanımız Ali Pilavcıoğlu’na ve yeni Dernek Başkanımız Halil İçcan’a, derneğimizin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

            Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ise, "Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duydum. Biz her zaman engellilerimizle beraberiz. Tokat Valiliğimiz olarak her zaman engellilerimizin yanındayız ve her zaman onların hizmetindeyiz. Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneğimize Hükümet Konağından yer tahsis eden ve derneğimizin açılışına katkı sunan Sayın Kaymakamımız Adnan Tezcan’a tüm engelli kardeşlerim adına teşekkür ediyorum" dedi.

            Açılış konuşmalarından sonra plaket takdimi yapıldı. Engelliler Dernek Başkanı Halil İçcan Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan’a ve Kaymakam Adnan Tezcan’a katılımlarından  ve desteklerinden dolayı  plaket takdim etti. Engelli öğrenci Feride Koçyiğit, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu’na, Engelli vatandaşlardan  Kürşat Koçyiğit’de  Eski Dernek Başkanı Ali Pilavcıoğlu’na derneğe katkılarından dolayı plaket takdim etti. Plaket takdiminden sonra Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Kaymakam Adnan Tezcan tarafından engelli vatandaşlara akülü araçları verildi.

 

            Programa Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan, zile Kaymakamı Adnan Tezcan, Eşi Tuğba Işıldak Tezcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Turhal İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Yılmaz,  Zile Engellilere Meslek Kazandırma Derneği Başkanı Halil İçcan,  Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları temsilen daire amirleri ve engelli öğrenciler katıldı.