Bir çocuğun gülüşü her şeye değer
Bir çocuğun gülüşü her şeye değer

Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden öğrenciler sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tokat Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk bölümüne ziyaretlerde bulundular. Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu da öğrencilerin projesine eşlik etti.

            Ziyaret öncesinde öğrenciler, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’ndan kendilerine eşlik etmesini talep ettiler ve Başkan Eroğlu bu talebi geri çevirmedi.

            Kendi aralarında para toplayan ve topladıkları paralarla, hastanede yatarak tedavi gören çocuklara birtakım hediyeler alan öğrenciler, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu eşliğinde hasta odalarını tek tek ziyaret ederek aldıkları hediyeleri çocuklara takdim ettiler. Çocukların mutluluğu gözlerinden okunurken; Öğrencilerin yaptığı bu güzel davranış, Başkan Eroğlu tarafından da takdir edildi.

            İlk başta öğrencilerden gelen bu talep karşısında heyecanlandığını dile getiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, şimdi de bu etkinliğin gerçekleştirilmiş olmasından dolayı sevincini şu sözlerle dile getirdi;  “Bir çocuğu güldürmek, dünyalara bedeldir. Karınca kararınca öğrenci kardeşlerimizin harçlıklarından biriktirerek almış oldukları hediyeleri çocuklarımıza verdik. Hediyeleri verdikten sonra çocukların gözünde ki ışıltıyı görseniz, dünyalara değişmezsiniz. Çünkü bir çocuğun gülüşü her şeye değer ve biz bugün onu hissettik. Öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum, çalışmalarının devam edeceğini umuyorum. Ben buradan kendilerine de bir ödev veriyorum; bizim desteğimiz ile şehrin dışında yer alan köy okullarına da ziyaretlerde bulunalım.” dedi.

 

            Projeyi yürüten öğrenciler adına bir açıklama yapan Bedia Ceyhan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Başkanımızın gelmesinden çok sevinç duyduk, yoğun programından ötürü gelemeyeceğini düşünüyorduk. Bizi kırmayıp destek olduğu için teşekkür ediyorum. Özellikle çocuk servisini seçtik; çünkü küçük bir oyuncağın bile onları ne kadar mutlu ettiğini görmek çok güzel bir duygu.” dedi.