İki bulvara Türkeş ve Erbakan'ın isimleri verildi
İki bulvara Türkeş ve Erbakan'ın isimleri verildi

Tokat Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında Çevre yolunun Erenler Kavşağından Turhal yoluna kadar olan kısmına Alparslan Türkeş Bulvarı, Erenler Kavşağından Sivas yoluna bağlanan kavşağa kadar olan kısma da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı isminin verilmesi kararlaştırıldı.

            Tokat Belediye Meclisi Aralık Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda meclis tarafından Tokat’ta uygun görülen iki bulvara; Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş isminin verilmesi oy birliği ile karara bağlandı. Daha sonraki meclis toplantısında ise uygun görülen caddeye "Kudüs Caddesi" isminin verilmesine ilişkin görüşmelerin yapılması  kararlaştırıldı.

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı değerlendirmede AK Parti ve MHP gruplarının oy birliği ile alınan kararların hayırlı olması temennilerinde bulunarak, şunları kaydetti:

            "Şehrimizin batısında bulunan Sivas Bulvarı üzerindeki Geyras mevki girişinden başlayarak eski Sigara Fabrikası yanından Turhal yoluna bağlanan 8.129 Metrelik çevre yolunun tam ortası üst geçitin Erenler kavşağı olarak kabul edilerek Çevre yolunun Erenler Kavşağından Turhal yoluna kadar olan kısmına Alparslan Türkeş Bulvarı, Erenler Kavşağından Sivas yoluna bağlanan kavşağa kadar olan kısma da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı isminin verilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.

 

            Bu konuda çalışma yapan Meclis Gruplarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Geçmişimizde önemli işlere imza atan iki önemli insan Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve hem askeri alanda hem de kurduğu partilerle Türkiye’ye değer katan Alparslan Türkeş isminin verilmesi bizler için çok önemli. Değerlerinin daha iyi anlaşılması için bu iki güzel insana şehrimizde isim verilmesi son derece önemli. Bu çalışmada emeği geçen AK Parti ve MHP Gruplarına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin düşmanı çok ama biz birlik ve beraberlikle Türk İslam hakimiyetini sağlayacağız. Teşekkür ediyorum” dedi.