NİKSAR İÇİN ANKARA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM GÖRÜŞMELERİ YAPILDI
NİKSAR İÇİN ANKARA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM GÖRÜŞMELERİ YAPILDI

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan dün yaptığı paylaşımları ile Ankara’da gerçekleştirdikleri toplantılardan, ziyaretlerinden bilgileri aktardı.

            Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki ziyaretleri ve görüşmeleri için Başkan Özdilek Özcan’ın ilk bilgilendirmesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı yönetimi ve teknik heyeti ile yaptıkları görüşme üzerine oldu ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı yönetimi ve teknik heyeti ile İlçemiz de gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşüm hakkında toplantı halindeyiz. Rabbim hayırlara vesile kılsın.” İfadelerini kullandı.

            Başkan Özdilek Özcan bir sonraki bilgilendirmesinde ise “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar'ı ziyaret ederek, Haydarbey, Dönekse, Kumçiftlik ve Çengelli mahallelerimize imar planı yapımı ile ilgili projelerimizi görüştük.” diye bilgi aktardı.

TOKİ BİLGİLENDİRMESİ

 

            Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın yaptığı bir diğer bilgilendirme TOKİ çalışmaları üzerine oldu ve 306 konutun bulunduğu projenin yüzde 60’ının emeklilere, yüzde 40’ının ise genele açık olacağı belirtildi. Başkan Özcan bu hususta da “4. Etap TOKİ konutları için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 306 konutun bulunduğu projenin %60'ı emeklilere, %40'ı ise genel olacak. Başvurular ve şartlar konusunda belediyemize henüz TOKİ tarafından bilgi verilmemiştir. Başvurular başladığı zaman duyurularımızı yapacağız. Kıymetli halkımızın bilgilerine sunarım.” ifadelerini kullandı.