GAZİLERDEN KAYMAKAM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
GAZİLERDEN KAYMAKAM’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Turhal’da ikamet eden Kıbrıs Gazileri Kaymakamlık organizasyonu ile 43 yıl sonra ilk defa yeniden Kıbrıs’a gitmişti. Kıbrıs gezisi sonrası Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt, teşekkür ziyaretinde “43 yıl sonra bizlerin tekrar savaştığımız topraklara yani Kıbrıs’a gitmemize vesile olan Sayın Kaymakamımıza teşekkür etmek için ziyaret ettim. Ben ve gazi arkadaşlarım yapmış olduğumuz Kıbrıs gezisinde çok duygulu anlar yaşadık. Hatıralarımız yeniden canlandı. Turhal Kaymakamımıza bizler için böyle bir anlamlı organizasyon düzenlediği için gazi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK VATANA SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR

Kaymakam Üçer yaptığı konuşmada “gazilerimiz bizler için manevi değeri olan kişilerdir.  Gazilerimize sahip çıkmak, bayrağa, vatana sahip çıkmak, birliğe, beraberliğe sahip çıkmak demektir. Bu düşünceden yola çıkarak gazilerimizi yıllar sonra tekrar Kıbrıs’a gönderdik. Bundan sonraki süreçte inşallah bu tür organizasyonlarımız devam edecek.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Turhal Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Bozkurt, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer’e çiçek takdim etti.