NİKSAR’DA BÜYÜK ACI
NİKSAR’DA BÜYÜK ACI

Niksar’ın Büyükyurt köyünde çıkan yangında Yılmaz ve Gülşen çiftinin 4 çocuğundan 3’ü hayatını kaybetmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, “Niksar İtfaiyemize ahşap iki katlı bir evde yangın çıktığı yönünde ihbar geliyor. Bu ihbar ile itfaiye ekiplerimiz köy yangınına yönelik olarak hızlı bir şekilde hareket ediyorlar. Yaklaşık 32 dakikalık bir süre içinde Niksar’dan, malumunuz Çam içi yolumuz bizim Niksar-Akkuş yolumuzun da durumu dikkate aldığımızda 32 dakikalık bir süre içinde buraya intikal ediliyor. Ekiplerimiz geldiğinde ahşap olması sebebi ile çocuklarımız yangında yanarak hayatlarını kaybediyorlar. Ben kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Ailemizin yaralarının sarılması noktasında elimizden gelen çabayı göstereceğiz” demişti.

TAZİYE MESAJLARI

Niksar ilçemizde acı Tokat’ta ve ülke genelinde derin bir üzüntü oluşturdu. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Acımız büyük. Allah rahmet eylesin, ailesine ve dostlara sabır diliyorum” dedi.

Tokat İl Genel Meclis Başkanı Âdem Dizer de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yangında hayatını kaybeden Berkay, Aleyna ve Berilsu kardeşlerin ailesini ziyaret ettiklerini belirterek, “Başsağlığında bulunduk, her zaman yanlarında olduğumuzu beyan ettik” ifadelerine yer verdi.