Çarşı esnafından  Başkan’a teşekkür
Çarşı esnafından Başkan’a teşekkür

Tokat Belediyesi Yeraltı Çarşısı esnafları, Başkan Eroğlu’na teşekkürlerini dile getirdiler 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, mülkiyeti belediyeye ait olan Yerel Altı Çarşısı’ndaki dükkanların modernizasyonu için harekete geçti. Dükkan sahipleri, belediyenin attığı adımlar üzerine teşekkürlerini ifade eden bir basın açıklamasında bulundular.

“Göreve geldiği günden itibaren Tokat’ın biriken sorunlarına köklü çözümler getiren Başkanımız Eyüp Eroğlu, mülkiyeti belediyeye ait olan yeraltı çarşısının yeniden yapılandırılmasının startını verdi. 1988’de faaliyete başlayan Tokat’ın ilk ve tek yeraltı çarşısı, alt yapısının ve fiziki imkanlarının yetersizliği sebebi ile zaman içerisinde ihtiyaca cevap veremedi. Daha önceden yapılması gereken iyileştirme çalışmaları yapılmadığı için pek çok iş yeri boş kaldı. Mevcut esnafımızın iş potansiyelinin düşmesi, iş yerlerinin boş kalması Başkan Eroğlu’nu harekete geçirdi. Ortak akla ve istişareye önem veren Başkan Eroğlu, çarşı esnafıyla yaptığı bir dizi görüşmelerden sonra Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Ersoy beyi görevlendirerek proje çalışmaları başlatıldı. Çarşının ilk projesi üzerinden yola çıkarak yeni proje hazırlayacak olan Mehmet Ersoy, Yeraltı çarşısını ziyaret ederek Dernek Başkanımız Soner Tatlı ve esnaflarla istişarelerde bulundu ve proje çalışmalarına başladıklarının müjdesini verdi. Çarşı esnafının öneri ve isteklerinin mutlaka dikkate alınacağını ifade eden Başkan Yardımcımız Mehmet Ersoy, Belediye Başkanımızın isteği de bu yönde, esnaf kardeşlerimizin istek ve önerileri mutlaka değerlendirilecek ve Tokat’ımıza yakışır, modern bir alış veriş merkezine kavuşturacağız. Cumhuriyet meydanındaki peyzaj çalışmaları ile birlikte inşallah en kısa zamanda düzenlemeleri tamamlayacağız, dedi.” diyerek durumun izahı yapıldı.

 

Çarşı esnafı adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Soner Tatlı ise “Başkanımızın sorunlarımıza gösterdiği samimi yaklaşım bizleri ziyadesiyle memnun etti. Allah (c.c) kendisinden razı olsun. En kısa zamanda çarşımızın yenilenen yüzü ile Tokatlılara ve şehrimize gelecek yerli ve yabancı turistlere, çarşımızda yeni faaliyet gösterecek esnaf kardeşlerimizle farklı iş kollarında hizmet vermek gayreti içerisindeyiz.” dedi.