2018-2019 YILI SOSYAL DENGE TAZMİNATLARI AÇIKLANDI

2018-2019 Sosyal Denge Sözleşmesi yenilendi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 468 lira olan memur sosyal denge tazminatının yeni yılda 565 lira olacağını, veznedarların 507 lira olan sosyal denge tazminatının 585 lira olacağını, müdürlerin ise 565 lira olan sosyal denge tazminatlarının 633 liraya çıkarıldığını, başkan yardımcılarının tazminat rakamlarında bir değişiklik olmadığını duyurdu.

            Belediye Sosyal Tesislerinde yapılan Sosyal Denge Sözleşmenin imza törenine Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve belediye personeli katıldı.

            Sözleşme yapılmadan önce açıklamalarda bulunan Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, sendika olarak özellikle yerelde yapılan işler için özen gösterdiklerini belirterek, "Şükürler olsun ki sendikal anlamda yerel ve uluslararası platformlarda zirvedeyiz. Bu hususta bize sizler de destek oluyorsunuz. Başta başkanımız olmak üzere ben hepinize teşekkür ediyorum. Her geçen yıl sendikamız ve ülkemiz bir adım daha ileri gidecek." dedi.

            Konuşmasında belediyeciliğin önemine değinen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Geride eserler bırakmak, hoş sözlerle hatırlanmak herkesin isteğidir. Bizler de işimizi yaparken hep bu amaç uğruna çalıştık. İnsanların arkamızdan iyi, güzel, hoş şeyler söylemesi bizler için en büyük mutluluktur. Diğer yandan biz adaletli ve çalışan bir belediye olarak anılmak istiyoruz. Muhakkak ki eksiklerimiz, hatalarımız vardır. Ancak biz işimizi dosdoğru yapmanın derdindeyiz. Bu eksikleri de en aza indirerek yolumuza devam edeceğiz inşallah. Belediye bir şehrin lokomotifidir. Belediyenin vizyonu o şehrin de vizyonu ve vitrinidir. Her işin de bir hakkı vardır. Devletimizin belirlemiş olduğu memur maaşları var. Hamdolsun belediye olarak işçisine, memuruna borcu olmayan bir belediyeyiz. İşçilerimizin ikramiyesi olduğu gibi, memur kardeşlerimizin de sosyal denge tazminat hakları var. Birazdan burada 3’üncü sözleşmemizi imzalayacağız.” dedi.

 

            Başkan Eroğlu, 468 lira olan memur sosyal denge tazminatının yeni yılda 565 lira olacağını, veznedarların 507 lira olan sosyal denge tazminatının 585 lira olacağını, müdürlerin ise 565 lira olan sosyal denge tazminatlarının 633 liraya çıkarıldığını, başkan yardımcılarının tazminat rakamlarında bir değişiklik olmadığını duyurdu.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat