41 YILDIR KÖYÜNÜN MUHTARLIĞINI YAPIYOR
41 YILDIR KÖYÜNÜN MUHTARLIĞINI YAPIYOR

41 yıl önce Reşadiye'ye bağlı Umurca Köyüne Muhtar seçilen Osman Çiçek, 41 yıldır köyün muhtarlığını sürdürüyor. Çiçek, 2019 yerel seçimlerde ise son kez muhtar adayı olacağını açıkladı.

            41 yıl önce Umurca Köyüne Muhtar seçilen Osman Çiçek seçildiği ilk günden bu zamana kadar gerçekleştirdiği hizmetleriyle adından söz ettiriyor.

            Geçen 41 sene içerisinde köyün can damarı olan hizmetleri bir bir kazandıran Muhtar Çiçek 2019 yerel seçimlerinde başlanılan projelerin tamamlanması için son kez muhtar adayı olacağını açıkladı.

            41 senelik muhtarlığında hayatını köyüne adadığını ifade eden Çiçek, "Çalışmadan duramıyorum, kendime bunu alışkanlık yaptım. Günde 20 saat çalışırım, 4 saat uyku uyurum. Köyüm için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

            Ben devletimi, valimi, kaymakamımı, köyümü ve köylülerimi, encümenlerimi, özel idare müdürüm ve çalışanlarını seviyorum. Kendi hayatımı hizmet için köyüme adadım. Rabbim devletimize ve milletimize hiç bir zaman zeval vermesin, bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırsın. Bu Vatan için şehit olanlara rahmet, gazi olanlara geçmiş olsun dualarında bulunuyorum.

            Köyümün halkının her zaman beni destekliyorlar, 'sen bu vazifeyi yap diyorlar' sağ olsunlar, ben de gücüm yettiğince yapmaya çalışıyorum.

            Allah nasip ederse bir 5 sene daha çalışmak istiyorum. Halkımın taktirinde 2019 yerel seçimlerinde muhtar adayıyım. Köylümün taktiri doğrultusunda bana bu vazifeyi bir daha yetki verirler ise son kez muhtar olarak hizmet yapmak istiyorum." diye konuştu.

            Köyde yapılan çalışmalardan bahseden Çiçek, "Köyümüze bir kaç sene önce köyün üst tarafına piknik alanı yaptık sağ olsunlar. Bu hizmetin yapılmasında devletimizle, dernek yönetimiz ve köylülerimiz ile yapmış idik. Piknik yolunun ulaşımı köy içerisinde sağlanmakta idi. Köy içerisinde yol zamanla yetersiz kalınca köyün dışından 1 km'lik yeni yol yapma ihtiyacı doğdu. Bundan ötürü köyün ana girişinden itibaren sel deresi boyunca piknik alanına bağlanmak üzere yeni yol yapıldı. Dışarıdan gelen misafirlerimiz daha rahat ulaşmaları açısından bu yolu hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yapımından dolayı herkesten Allah razı olsun. Tüm bu hizmetlerin köye kazandıran kimler sebep olmuş ise köyüm adıma teşekkürlerimi sunuyorum. Hizmetlerimiz Allahın izniyle devam edecektir. Sağolsunlar, var olsunlar." dedi.

            Köyde yeni başlanılan 3 kilometrelik yayla yolun yapımı çalışmaları hakkında bilgi veren Çiçek, şunları kaydetti:

            "Karayollarının tarafından yol iki şerite çıkınca köyün yayla yolu giriş bağlantısı kesildiği için özel idare tarafından alternatif olarak bu yolun yapımına başlanıldı. Yeni yol köyden başlanılmak üzere Çağlandibi mevkisinde bulunan çeşmelerin olduğu bölgeden yayla yoluna bağlantısı yapılacaktır. Muhtarlık olarak yolun yapılması için geçmiş yıllarda dilekçemizi vermiştik. Dilekçe değerlendirmeye alındığında Devletimiz bu yolu yatırım programına aldı. Özel idare tarafından yapımına başlanılan yolun yapımı dün itibariyle başlanılmış oldu.

            3 km uzunluğunda olan bu yolun yapılması için Orman idaresinden gerekli izinler alınması gerekiyordu, gerekli izinler alındıktan sonra bir aşamayı daha geçmiş olduk. Bu yolun yapımı için 4-5 senedir uğraşıyorduk sonunda uğraşlar neticesinde Amasya ve Giresun Orman idaresinden alınan izinler ile bu yolun yapılması için startı vermiş olduk.

            Köylülerimiz yaylaya gitmek için mecburen karayolunu kullanıyorlardı. Bu da tehlike arz ediyordu, köy olarak çok sıkıntılar yaşıyorduk. Geçtiğimiz senelerde bu yolda yaşanan bir kazadan dolayı evine odun taşıyan Erdoğan Özdemir kardeşimiz Şehit oldu. Bir daha bu ve buna benzer hadiseler yaşamamak için bu 3 km'lik yayla yolunun yapılması mecbur kalınmıştır.

 

            Devletimizden, valimizden, kaymakamımızdan, encümenlerimizden, özel idare memurlarımızdan hepsinden Allah razı olsun. Bu ve buna benzer hizmetleri köyüme kazandırdıkları için."