NİKSAR'DA HAYVANLARA  BESLENME ODAĞI KURULDU
NİKSAR'DA HAYVANLARA BESLENME ODAĞI KURULDU

Niksar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Çamiçi Yaylasında aç kalan hayvanlar için yaylanın çeşitli yerlerine "Sokak Hayvanlarını Besleme Odağı" kuruldu.

            Niksar Belediyesi, kar yağışının ardından beyaza bürünen Çamiçi Yaylasında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanların imdadına yetişti. Belediye ekipleri, hayvanların aç kalmaması için yaylanın çeşitli yerlerine "Sokak Hayvanlarını Besleme Odağı" kuruldu. Hayvanlar için yapılan beslenme odağında kar sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler için kuru mama, ekmek ve et bırakıldı. Belediye ekipleri kuşlar içinde belirli bölgelere yem koydu. Hayvanların beslenmesi için çalışma yürüten temizlik işleri müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda kulak küpesi bulunmayan köpekleri de toplayarak, Niksar Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Merkezi’nde bakıma alıyor.

 

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan beslenme odağı için vatandaşların desteğini beklediklerini belirterek, "Çamiçi yaylamızda kış şartlarının yoğun olduğu bu günlerde hayvanlarımızı unutmadık. Yaylamızın çeşitli yerlerine "Sokak Hayvanlarını Besleme Odağı" kurduk. Halkımızdan bu soğuk havalarda hayvanlarımızın aç kalmamaları için bu odaklara destek olmalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.