BLD. PLEVNESPOR’UN YENİ TRANSFERLERİ
BLD. PLEVNESPOR’UN YENİ TRANSFERLERİ

ANTRENÖR GÜLDÜR: “HELAL SANA EYÜP BAŞKAN”

Tokat Belediye Plevnespor Tekvando Takımı Antrenörü Turan Güldür’ün yetiştirdiği ve sonrasında Türkiye’nin önde gelen spor kulüpleri adına yarışan milli sporcular, Türkiye’de ve Avrupa aldıkları derecelerle adlarından söz ettirirken yeni yılda artık Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün sporcuları olarak mindere çıkacaklar.

Türkiye ve Avrupa’nın en iyi sporcuları Orkun Ateşli, Emre Kutalmış Ateşli, Mücahit Furkan Güldür ve Hamiyet Toğan, Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü’nün renklerine katıldılar.

Son 2 yılda Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün adına yarışan Orkun Ateşli ve Mücahit Furkan Güldür, Tokat Belediye Plevne Spor kulübü adına yarışan Avrupa Şampiyonu Emre Kutalmış Ateşli ve Milli Sporcu Hamiyet Toğan, Tokat Belediye Başkanı ve Tokat Belediye Plevnespor Kulüp Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun devreye girmesiyle yeni yılda yeniden yuvalarında kalmaları sağlandı.

 

Antrenör Turan Güldür konuya ilişkin bir açıklamada bulundu ve “12 yıla yakın emek verdiğim dizlerimin feri, gözümüzün aydınlığı olan Tokat’ımızın gururları Orkun ve Furkan, Ankara Büyükşehir adına yarışıyorlardı. Bir ay önce Gençler Avrupa Şampiyonu olan Emre Kutalmış Ateşli’ye Türkiye’nin her yerinden yüksek fiyatlar veriyorlardı. Hamdolsun Allah’a, Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, bütün sporcularımıza sahip çıkacak. Tokat Belediye Plevne Spor Kulübü ve Tokat’ımızı Türkiye Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında temsil edeceklerdir. Emre Kutalmış Ateşli 2018 yılının Ocak ayında 10-14 Ocak tarihlerinde Türkiye Şampiyonası arkasından Gençler Dünya Şampiyonası ve 2018 yılı Gençler Olimpiyat Şampiyonasına katılacak. Olimpiyatlarda Türkiye’mizi temsilen 2001 doğumlu sporcum Emre Kutalmış Ateşli favori olarak gösteriliyor. Dünya ve Gençler Olimpiyat Şampiyonu olursa 2020 Tokyo Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecektir. Bundan sonra çok şey olacaktır. Evlatlarıma sahip çıkan Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na çok ama çok teşekkür ederim. Ona minnettarım. Ateşli kardeşlerin babası İzzet Bahri Ateşli’ye de teşekkür ederim Tokat’ımızı tercih ettikleri için. Tokat’ımızın güzide basınına da teşekkür ederim. Belediye Plevne Spor Kulübümüzün As Başkanı Plevne’nin görünmeyen gücü İsmet Yiğit ağabeyimize çok teşekkür ederim.” dedi.