TOKATSPOR ÜZERİNE GÖRÜŞLER
TOKATSPOR ÜZERİNE GÖRÜŞLER

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’taki temsilcimiz Tokatspor, 2017-2018 sezonunda ilk yarıyı 24 puanla 9. sırada bitirmişti. İkinci yarı hazırlıkları için Uzunburun Tesislerinde devam ettirmek üzere toplanan Tokatspor kadrosunda orta saha oyuncusu Emre Hasan Balcı ile defans oyuncusu İsmet Kavuştu ile yollar ayrılmıştı.

YENİ TRANSFER DURUMU

            İkinci yarı için başlayan transfer döneminde, yeni transfer yapabilmesi için TFF nezdinde çıkan futbolcu alacaklarının ödenmesi gerekince, Tokatspor Yönetiminin yeni transfere sıcak bakmadığı da biliniyor. Mevcut kadroyla sezonu tamamlamak hesap ediliyor.

            Tokatspor taraftarları kadrodan giden oyuncular olması, yeni transfer yapılamayışı karşısında bilhassa sosyal mecrada görüşlerini, eleştirilerini, tepkilerini dillendirirken, camianın tanıdığı, daha önce yöneticilik yapmış isimlerin Tokatspor’a dair yazılarını takip ediyor.

VEJDİ AYÇA’NIN GÖRÜŞLERİ

            Tokatspor’da daha evvel Yönetim Kurulu Başkanlığına talip olmuş isimlerden Vejdi Ayça, önceki gün bir açıklamada bulundu. Ayça’nın ‘Onurlandırılmak ve Üslup’ başlığıyla paylaştığı görüşleri şöyle oldu:

“Öncelikle 2018’in ülkemize, memleketimize hayırlı ve uğurlu geçmesi temennisiyle asıl mevzua geçmek istiyorum.Günlerdir sosyal medyada Tokatspor ve mevcut yönetim kurulu hakkında yapılan yorumları takip ediyorum ve istemedikleri halde son dakikada kendilerini yönetim içerisinde bulan işadamlarının, seversiniz sevmezsiniz, öncelikle teşekkür ettiğimiz arkadaşlarımızın bu günlerde ağza alınmayacak hakaretleri hak ettiklerine inanmıyorum. Mevcut yönetim kuruluna 10 tane daha iş adamı alsanız olmaz. Neden mi? Bu iş sevgi işi, bu iş ekip işidir. Meşhur bir atasözünde der ki “HOROZUN ÇOK OLDUĞU KÖYDE SABAH GEÇ OLUR.” Bu yönetici arkadaşların çok istemedikleri bir durumdur. Hülasa yapılan yorumlar her kim olursa olsun bu memlekette yüzlerce insanlara ekmek kapısı olmuş arkadaşlardır. İyi günümüzde kötü günümüzde desteklerini esirgemeyen zaten iki elin 10 parmağı kadar dahi az sayıdaki işadamı arkadaşlarımızın bana göre Tokatspor’un yönetim kurullarında üslupların giderek kişiselleştirilmesine değil bence onurlandırılmaları gerekmektedir. Lütfen taraflı gibi değil bitaraf olarak değerlendirmenizi sizlerden hasseten rica ediyorum.

Sayın Vekilim, Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım bırakalım da sayın Ahmet Arat bey 50 otobüsünü 60’lara, 70’lere çıkarsın, sayın Ümit İşeri Bey 2 benzinliği varsa 3’lere 4’lere çıkarsın, sayın Mustafa Çevirgen Bey işyerlerini ve inşaat işlerini daha da çoğaltsın, sayın Fahri Özgen Bey 2 fabrikayı 3’lere çıkartsın, Sayın Sami Ülkü Bey 1 tane olan fabrikasını 2’lere çıkarsın, sayın Hasan Hüseyin Bey, sayın Murat Şahin ve Emin Yılar ve ismi aklıma gelmeyen işadamlı arkadaşlarımızı bizlerin sevdalarımız adına Tokatspor’da görev almakla değil istihdama yönelik isteklerde desteklendirmeniz gerekir diye düşünüyorum. İşadamlarının zaten TOKATSPOR üzerinden dedikodulara sebep olan yaklaşım düşüncesini son derece yanlış buluyorum.

Gelinen noktada yönetici arkadaşlara üslubumuzu bozmadan onların ayrım yapılmadan onurlandırılmaları gerektiğine ve Tokatspor’u daha çok destekleyecekleri inancındayım ve her zaman söylediğim gibi altını çizerek ifade etmek istiyorum ki HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPMALI. Her ne kadar da haddimi aştıysam, sürc-i lisan ettiysem de affola. Sosyal medyada Tokatspor sevenlerine mevzuu lütfen kişiselleştirmeden bizlere yakışır şekilde fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Saygılar sunuyorum. (Vejdi Ayça)”

**

BAHRİ ÇABUK’UN GÖRÜŞÜ

            Tokatspor üzerine görüş paylaşan isimlerden bir diğeri de Bahri Çabuk oldu. Yeni sezon için genel kurulda Başkanlığa talip olup kazanan, sonrasında görevi bırakan Bahri Çabuk’un “Tokatspor’umuza yeni yılda yeni başarılar ve şansının yanında olmasını diliyorum.” diyerek Tokatspor üzerine yazdıkları şöyle oldu:

            “İlk yarının ardından alınan puanların son yılların ilk yarısı için çok iyi olduğunu düşünüyorum, daha dikkatli olunsaydı 30 puanı bulurduk ama olmadı. Bu ilk yarıdaki başarı geç gelen yönetimin ve hoca başarısı olduğu gerçektir, alınan bazı kötü sonuçlardan ve skorlardan sonra her ne kadar geç başlamaya bağlansa da ben kabul etmiyorum, hocamız 24 Haziran tarihinden itibaren görevinin başındaydı ve kurulan takımın kurgusu o günden belliydi, sadece saha çalışmaları 20 gün gecikmeli başladı o da fikstür gereği farkın kapanmasını ve bugünlere gelmemizi sağladı. Geldik ikinci yarıya… Şimdi şartlar, zaman transfer sezonu her şey diğer rakiplerimizle eşit başlayacak işte bazı gerçekler şimdi ortaya çıkacak. 

Takımımızın bazı bölgelerine takviye olması gerekirken duyduklarımıza göre her yılki alışkanlık tahta mevzusu yine gündeme çıkmış ve kapalı pozisyonundaymış, eğer doğruysa bu mevcut takımın birçok maçta zorlanacağını biliyorum. Düşen iki takımın ardından 3. takım aranırken alttaki rakiplerimiz gerekli hamleleri yapmaya başladılar, her zaman ikinci yarı sert geçmektedir. İşi ciddiye almamız gerekmektedir. ilk 5 maçta fikstür dezavantajımız bulunmaktadır. Olası paniklemede iş işten geçmiş olabilir. Burada bu sefer kimseyi suçlayamayız da. Gerçi şuan için Ercüment hoca etrafına pembe tablo çizse de öyle bir zamanda transfer yapmalıydık diyecektir ya da gidecekti ya da maç almak için geçen yılki yüksek prim sistemi ortaya çıkacaktır. Mevcut kadrodan ayrılan oyuncuların olması da handikap, kadro zaten yetersiz, gençlerin bu yükü kaldırmaları zor gibi.. olası kötü sonuçlarda o çocukların psikolojisi ve gelecekleri düşünülmeli, bu çocuklar bu memlekette yaşayacaklar, bu yükün altında kazanalım diye ezilebilirler de.

Kurulan Tokatspor Yönetimi her zaman kulübün yanında olmuş iş adamlarıdır. Bence hiç birinin Tokatspor üzerinden beklentileri yoktur, hepsi iş adamıdır, ancak bu yönetimden taraftarın beklentisi vardır, kulübün beklentisi vardır, sıkıntı da buradan çıkıyor. Nasıl olur da bu topluluğun yönettiği takımın hedefi ve başarı beklentisi olmaz, maddiyatla alakalı bütün sıkıntıların bu yönetime yakışmayacağını düşünüyorlar. 650 bin TL tahta kapalı demek bile onları üzdüğünü tahmin ediyorum, takım kampa gidemiyor demek bile onlara zor geliyor, futbolcular alacakla sorunları var demek zorlarına gidiyor, kısacası yönetimlerini çok sevip inandıkları için olumsuzlukları onlara yakıştıramadıkları için veryansın ediyorlar.

Yönetim konusunda sıkıntı yok ama idare yönünde olabilir. ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMEDEN Ocak 31’e kadar gerekli hamlelerin ve gelecekle alakalı planların yapılıp kamuoyuna yetkili bir ağızdan bilgi verilmesi herkesi memnun edecek ve dedikoduların önüne geçecektir. Saygılarımla...”