TAEKWONDODA UÇTU SPOR’UN BAŞARI
TAEKWONDODA UÇTU SPOR’UN BAŞARI

23-24 Aralık 2017 tarihinde Kırıkkale’de düzenlenen 4. Ulusal Kırıkkale Taekwondo Turnuvasına ilimizi temsilen giden Tokat Uçtu Savunma Sporları Kulübü sporcuları başarılı maçlar çıkardılar. Ülkemizin tüm bölgelerinden toplam 21 il ve 420 sporcunun katılımıyla düzenlenen Taekwondo Turnuvasında toplam 12 sporcuyla mücadele veren Uçtu Spor öğrencileri, 3 final müsabakası, 4 yarı final müsabakası yaptı. Toplamda 7 madalya kazanarak Tokat’ımızı başarıyla temsil ettiler.

Turnuva ile ilgili görüşlerini aldığımız Uçtu Spor Kulübü Antrenörü Turan Güldür bu yıl her yaş gurubunda Türkiye Şampiyonalarına katılacaklarını belirtirken, “bu gibi turnuvaların sporcularımın gelişimleri için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bizden desteklerini esirgemeyen Tokat Belediye Başkanımız Sayın Eyüp EROĞLU’na da şahsım, sporcularım ve velilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Turnuvada 49 kg Genç Bayanlarda Hamiyet TOĞAN, 40 kg Minik Bayanlarda Elif Beyza TUNA ve 36 kg Minik Bayanlarda Şule YILMAZ gümüş madalya, 40 kg Minik Bayanlarda Gonca Rabia YILDIZ, 30 kg Minik Bayanlarda Pınar YILMAZ, 46 kg Genç Bayanlarda Funda YLDIZ ve 50 kg Minik Erkeklerde Yusuf Melih GÜLDÜR bronz madalya kazandılar.