İdari Menajer Keskinsu’dan değerlendirmeler
İdari Menajer Keskinsu’dan değerlendirmeler

Tokatspor Menajeri Namık Keskinsu geçtiğimiz gün ilimiz televizyonlarından Kanal 60’ta Spor Ateşi programının konuğu oldu. Canlı yayında, program sunucusu Çetin Kamil Genç’in sorularına yanıt veren Keskinsu, Tokatspor’un şuan ki durumu, ekonomik konular, gelecek için hedefler ve beklentiler üzerine konuştu.

            Tokatspor’un yeni sezona 23 tane transfer yaptıktan sonra alt yapı oyuncularıyla birlikte 29 kişilik kadro ile girdiğini söyleyerek açıklamalarına başlayan Namık Keskinsu, transferdeki kriterlerini dile getirdi ve “birincisi, sporcunun kariyeri mutlaka önemli ama kişilik bir numaradır. Arkadaşlarıyla uyumu, gittiği yerdeki uyumuna bakarız. Futbolda, futbolcuya dayalı düzenler hakimdir, bunu iyi görmek lazım. İkincisi, futbolcunun grafiğidir. Biz bunları kendimize göre yapıyoruz, hocamızla görüşüyoruz ve transferlerimizi yapıyoruz.” Dedi.

            Sezona sorunlu başlamış olmalarına rağmen, gelinen süreci başarı olarak değerlendiklerini söyleyen Namık Keskinsu “biz bunları her hafta konuşarak, futbolcu arkadaşlarımızın mantalitelerine hitap ederek ilerliyoruz. Hepsinin özverileri, fedakarlıkları var. Düşünülen hedefe varılmasında gelinen bir nokta var. Bunu hep beraber bu noktaya getirdik.” Dedi.

RAKAMSAL DEĞERLERİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

            Tokatspor’un içinde bulunduğu ekonomik durumu çok iyi bildiklerini söyleyen Namık Keskinsu “ekonomik bir tablo koyduk ama bunun hayata geçirilmesi gerçekten çor önemli ve zor. Sadece takım kurma ekonomisi yok ki, en az takımın ekonomisi kadar diğer farklı ekonomiler doğuyor. Seyahat gideri var, sağlık gideri var… Sırf iki deplasmanımızın üst üsteydi 80 bin 90 bin TL’ye mal oldu, TFF katkı yapıyor ama o da taksit taksit… Ayakta kalmak çok zor. Malzeme giderleri, kamp masrafı, SGK, Vergisi, sağlık gideri var. Sağlık giderini küçümsemeyin. Şuan bir futbolcunun profesyonel olma maliyeti en az 35 bin lira. Benim 6. dönemim, hiç huzurlu bir dönemde görev almadım ama çok şükür Rabbim yüzümüzü kara çıkarmadı ve vicdanen rahatım. Hemşehrimizin gösterdiği ilgi alakayı görüyorum. Tokatspor camiası büyük bir camia. Şunu herkesin bilmesi lazım, biz şuan bu sezon Tokatspor’un milat yılı olarak görüyoruz, temelleri sağlam atmak istiyoruz.” Dedi.

TOKATSPOR’UN MİLAT YILI

 

Sezonun ilk yarısını 24 puanla 9. sırada bitirmiş olmayı da başarı olarak değerlendiren Namık Keskinsu “son 3 – 4 haftada kaçırdığımız puanlar bizi gerçekten üzdü ama nasip böyleymiş. Şimdi ben spor kamuoyuna şunu söyleyim, sezona başlarken 16 puan ile 20 puan arasında yorumluyorduk ilk yarıyı. Ama sezon başlayınca 6, 7. haftada biz 24 puan ile 26 puan, 27 puan yakalamamız lazım diyordum. 24 puanda kaldık. Buna da şükretmek lazım. Tüm emeği geçen futbolcularımıza teşekkür etmek istiyorum. Hocalarımızın, hepimizin emeği var. Dakkamız, saniyemiz Tokatsporla geçiyor. Allah razı olsun, bize imkanları sağlayan Yönetimimiz var. Tek dileğimiz, isteğimiz ekonomik olarak desteklenmeleridir. Yöneticilerimiz de yoruldu, hırpalandı.” dedi.