KİMSE HAYAL PİLAVI YEMESİN!
KİMSE HAYAL PİLAVI YEMESİN!

Sportif Direktör Namık Keskinsu’dan Tokatspor’a dair açıklamalar

Tokatspor Sportif Direktörü Namık Keskinsu geçtiğimiz gün ilimiz televizyonlarından Kanal 60’ta Spor Ateşi programının konuğu oldu. Canlı yayında, program sunucusu Çetin Kamil Genç’in sorularına yanıt verdi. Keskinsu, bu yıl Tokatspor’un milat yılı olacağına değinirken gelecek sezonun alt yapısının oluşturulmakta olduğuna dikkat çekti.

            Tokatspor’un ilk yarıyı 24 puanla 9. sırada bitirmesinde futbolcuların çok büyük emeklerinin olduğuna dikkat çeken Namık Keskinsu “yönetimimiz de yaptığımız işlerle alakalı memnunlar.” Dedi.

            Tokatspor’un 29 kişi ile yola çıktığını, Arif Çoban’ın ayrılmasıyla birlikte 28 kişilik kadro ile devreyi bitirdiğini, devre arasında ise İsmet Kavuştu ve Emre Hasan Balcı ile karşılıklı anlaşmaya varılarak yolları ayırdıklarının da bilgisini veren Keskinsu “futbolcu kardeşlerimizin hepsine söylediğimiz şudur, bizim hiçbir futbolcumuzla alakalı art niyetimiz yoktur, futbolcular gelip geçicidir. İsmet arkadaşımızla oturduk konuştuk, asgari müşterekte buluştuk. Ne o Tokatspor’a zarar vermiştir ne de biz ona zarar vermiştir. Allah işini gücünü rast getirsin. Elbette istişaresini yapıyoruz. Diğer oyuncumuz Emre Hasan Balcı’ydı. Onunla da konuştuk, ufak bir ödememiz var, Yönetici arkadaşlarla görüşeceğim, onun da işini çözeriz, feshedeceğiz. Tokatspor’a verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ederiz. Etik değerlerle alakalı üzerimize düşeni biz yaparız. Tokatspor’dan ayrılan oyuncu kulübümüzle ilgili kötü konuşacak fırsat bulamaz. Tokatspor’un nasıl yönetildiğini kamuoyu öğrensin. Biz devre arasının bitimine 4-5 hafta kala Teknik Heyetimiz ve futbolcularımız bir karara vardık. Bizden memnun olmayan olabilir, biz sizden memnunuz dedik, bir tane oyuncumuzu bırakmak istemiyoruz dedik. Bu da profesyonelliğin getirdiği faktörlerden biridir. Tokatspor’da aslında çok güzel şeyler de oluyor. Bunları söylemiş olmamız üzerine 2 oyuncumuz fire verdi.” Dedi.

            Ligin ikinci yarısının zor olacağını bildiklerini de söyleyen Namık Keskinsu “biz ikinci yarının zor olacağını biliyoruz. Çok değerlendirme yaptık. Sezon başı konuştuklarımızı rafa koyup da, hadi transfer yapalım diyemeyiz. Elbette ki transfer yapmak isteriz ama takımın mali durumu ortada.” Dedi.

KAMP BÜTÇESİ OYUNCU ALACAKLARINA GİDECEK

            Sportif Direktör Namık Keskinsu, devre arası kam olmayabileceğini anlattı ve “kamp için sponsor bir firmamız varken, olmadı. Devre arası kampını Tokat’ta yapacağız belki de. Yönetimimizle birlikte hayali bütçeden değil de gerçek rakamlardan hareket ediyoruz. Biz de hocamızla görüştük ve kampa verilecek bütçenin sporcu alacaklarına kaydıralım dedik, sporcularımızın ekonomik olarak kafası ve cebi rahat olacak ki işimizi yaptıralım.” Dedi.

PRİM ALACAĞI YOK

            Tokatspor’da oyuncuların prim alacağı olmadığını da söyleyen Keskinsu “oyuncularımıza prim ödemeleri yapıldı. Ayrıca izne çıkmadan önce oyuncularımıza peşinat için bir katkı yapıldı. Oyuncularımıza 17 maç başı ödememiz var. 150 bin lira civarında bir peşinat ödememiz var. Ödeme tablosu sunduk oyuncularımıza, Allah razı olsun, güvenle alakalı bir sorunumuz yok, yönetimlerine, hocalarına, bize güveniyorlar ve şuan için Allah şahit ki bir sıkıntı yok.” dedi.

TRANSFER YOK

            Kulübün transfer politikasına da değinen Keskinsu, “TFF’de transfer lisans yasağımız var. Biz bunları konuşuyoruz oyuncularımızla, teknik heyetimizle. Şimdi 750 bin lira borcu aşsak, bir bu kadar da oyunculara ödenecek. 4-5 tane oyuncu alınsa 500 bin lira da öyle gerecek. Etti mi 2 milyon lira… Tokatspor’un bunu kaldıracak lüksü var mı? Tokatspor’un bu senesinin de önünü kapattın, gelecek senesini de berbat ettin. Kimse hayal pilavı yemesin, gerçekleri görsün. Tokatspor camiamız büyük, eyvallah, bunda bir sıkıntı yok. Peki şuan biz grubumuzdaki takımlara bakın, bütçeleri 8 milyondan başlayıp 16 milyon liraya kadar çıkıyor. Kastamonu bir oyuncu aldı devre arası 1,5 milyon bonservis parası vardı. Tokatspor’un şampiyon olabilmesi için bu ekonomileri yakalaması lazım.” Diye açıklama getirdi.