TOKAT MEDİKAL PARK HASTANESİ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
TOKAT MEDİKAL PARK HASTANESİ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Tokat Medikal Park Hastanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensuplarına yönelik kahvaltı programı düzenledi.

            Tokat Medikal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bilal Durmaz, Tokat Medikal Park Hastanesi Genel Müdürü Dr. Dursun Bulut, Medikal Park Hastanesi Baş Hekimi Operatör Dr. Şehadet Özden, Tokat’ın ulusal ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

            Programın açılış konuşması Tokat Medikal Park Hastanesi Genel Müdürü Dr. Dursun Bulut tarafından yapıldı. Bulut konuşmasında,Tokat Medikal Park Hastanesi hakkında bilgiler verdi.

            Faaliyete geçirilen ek bina ile birlikte fiziki mekânın rahatlatıldığını belirten Bulut, “Mekân genişliği olarak eskiye göre 2,5 katına çıktık.  Yatak sayımızı iki katına çıkardık. 49’du bu bina ile birlikte 100 yataklı bir hastane haline geldik. Hastanenin kapasitesini bu vesile ile artırmakla birlikte Tokat için önemli olan çalışan sayısını da iki katına çıkarmış olacağız. Bütün ünitelerimiz faaliyete geçtiğinde kapasitesi ile birlikte çalışan sayınında ciddi şekilde arttığı bir hastane pozisyonundayız. Poliklinik sayılarımızı artırıyoruz. Daha önce faaliyette olmayan poliklinikleri faaliyete geçirmiş olacağız. Acilimiz daha önce yatak sayısı itibari ile sayı 4-5 civarında bir müşahede yatağını 18-20 ye çıkarmış bulunuyoruz. Doğum hanenin hizmet kalitesinde anlamlı bir farklılık oluşacak. Yoğun bakımların bir bölümünü buraya taşımış oluyoruz. Hasta yatış katlarında da bir bölümünü faaliyete geçirdik, diğer kısmı ile ilgili de Bakanlıktan haber bekliyoruz. Dolayısıyla onu da faaliyete geçirdiğimizde ciddi bir şekilde bir kapasite artışına karşılık geliyor. Daha önce hastanemizde birim olarak mevcut olmayan ve kanser hastalarının teşhisinde ve tedavisinde anlamlı olan Medikal Onkoloji birimini ilave etmiş durumdayız. Dolaysıyla bölgemizin tek özel hastanesi konumunda olan hastanemizin özel sektör çapında sağlık hizmetlerine mevcut olan kapasite dışında yeni kapasite artışı ile birlikte üzerimize düşen hizmeti yerine getirmiş olacağız bu anlamda. 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” dedi.

HİZMET İÇİN HEPİMİZ HAZIRIZ

            Medikal Park Hastanesi Baş Hekimi Operatör Dr. Şehadet Özden,kaliteli sağlık hizmeti ve hasta memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek “Hepinizin gazeteciler gününüzü içtenlikte kutluyorum. 2013 yılından itibaren hastane başhekimliği yapıyorum. 11. Yıldayız hastanemizde. Uzman hekim kadrosunda ciddi bir artış oldu. 33 uzman hekim kadrosu ile hizmet veriyoruz. Yeni binamızda bir takım bölümler ayrıntılı olarak, gerek teknik donanım gerek hizmet anlamında, görsellik anlamında en güzel şekilde Tokat halkına hizmet vermek için hazır durumda şu anda. Kaliteli sağlık hizmeti, iyi iletişim, bizim için hasta memnuniyeti çok önemli. Çalışanın memnuniyeti çok önemli. Bütün bunlar için tüm ekip olarak hizmetteyiz. Hizmet için hepimiz hazırız” ifadelerini kullandı.

BASIN HERKESİN GÖZÜ KULAĞI VE SESİ

            Basının toplumun en önemli güçlerinden birisi olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Bilal Durmaz; “10 Ocak Gazeteciler gününüzü içtenlikle kutluyorum. Basın toplumun en önemli güçlerinden birisi ve olmazsa olmazı. Basının özgür olmadığı bir ortamda, toplumun kalkınması, gelişmesi insan hakları açısından yükselmesi mümkün değil. Basın bizim gözümüz, kulağımız sesimiz bir anlamda.Herkesin gözü kulağı ve sesi. Onun için böylesine üstün hizmet verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

            Ben Tokat’ta muayene açıp çalışalı 38 yıl oldu. 38 yıldır her sabah masama yerel gazeteler gelir. Haber alma anlamında bunun olmazsa olmaz olduğunu biliyorum. Bir anım var. Rahmetli babam öğretmendi ve evimize her gün gazete alırdı. Biz köyden şehre taşındık, babam gazete aldı. Gazetede diyor ki John F. Kennedy vuruldu. Yani ben altı yaşında iken bile gazete başlığı benim beynimde. Gazete bu kadar etkin bir şey. Onun için bu anlamda siz Tokat’ta herkesin nabzı oluyorsunuz, gözü kulağı oluyorsunuz ve çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.