SAADET PARTİSİ'NDEN 10 OCAK ZİYARETİ
SAADET PARTİSİ'NDEN 10 OCAK ZİYARETİ

Sadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gönan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla beraberinde Halkla İlişkiler Başkanı Sibel Kılıç, Ekonomik İşler Başkanı Solmaz Doğan, Planlama ve Koordinasyon Başkanı Sümeyye Doğan ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz personelinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

            Sadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gönan, haberlerin objektif bir şekilde halka sunulmasının çok önemli olduğunu belirterek, Tokat Gazetesine teşekkürlerini iletti. Sadet Partisi Kadın Kolları olarak gerçekleştirilen faaliyetlerden bahseden Gönan, Sadet Partisi Kadın Kolları olarak haftalık toplantılar yaptıklarını, ayrıca Genel Merkezde yapılan aylık toplantılara da katıldıklarını, belirli gün ve haftalarda ziyaretler gerçekleştirdiklerini, taziye ve hasta ziyaretlerinde bulunduklarını sözlerine ekledi. Komşuluk günü ile alakalı bir ev sohbeti gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Ayşe Gönan, Milli Gazetenin kuruluş yıldönümünde stant kurarak, 300 tane gazetenin dağıtımını yapacaklarını kaydetti.

Kazanmak için aday çıkaracağız

 

            Seçim çalışmalarına yönelik açıklamada bulunan Sadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gönan, “Seçim çalışmalarına yönelik Temel Başkanımızda gündeminde tutuyor. 2019’da görülen bir seçim var. Biz ittifak olmayacağını vurguluyoruz ve başkan adayı çıkaracağımızı kesinlikle söylüyoruz.  Bunun için noter onaylı bir yola gidiliyor gibi ama biz halkı düşünerek, bu halkın en kırsal kesiminden tutun şehirde oturan herkese kadar seçme ve seçilme hakkı en doğal hakkıdır. Bunun da bir ücrete tabi tutulmasını kesinlikle hak anlamında, hakkaniyet anlamında doğru bulmuyoruz. Bunu şu endişe ile söylemiyoruz, Sadet Partisi olarak büyük bir maddi gider olacak, seçimi aday çıkaramayız şeklinde söylemiyoruz. Biz kesinlikle halkımızı düşündüğümüz için bunu bir hak olarak gördüğümüz için özellikle üzerine basa basa söylüyoruz ama ne olursa olsun biz bir aday çıkaracağız. Bununda isim anlamında kim olduğu bir neticeye bağlanmış durumda değil. Bunun içinde erken olduğunu düşünüyoruz. Görünen 2019 da seçimler ama her anda teşkilatlarımız her an seçime hazırız. 2019 da seçim var gibi görünüyor ama bir baskın seçim olma ihtimalle dâhilinde. Şu an da olağan üstü hal ile yönetiliyoruz. Olağan üstü hal ile seçime gidilir mi bilemiyorum ama gidilmemesi kesinlikle gerekli bir şey. Bu anlamda Temel Başkanımızda dile getirmişti; şöyle bir karar alınması lazım. Ola ki seçim kararı alınırsa olağanüstü halin otomatikman iptal olması gerekir. Yoksa adil bir seçim ortamı oluşacağı kanaatinde değiliz yani. Bu şekilde adayımızı çıkaracağız. Biz kazanmak için seçime gitmeye çalışıyoruz. Kazanmak için aday çıkaracağız. Bu konuda iddialıyız. Bu yüzden kazanabilecek aday noktasında bir isim istişaresi yapılacak. Oda kamuoyuna vakti gelince duyurulacak” dedi.