REŞADİYE’DE KOOPERATİF SEÇİMLERİ ERTELENDİ

Reşadiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Erdoğan, genel kurul seçimlerinin ileri bir tarihte gerçekleşeceğini ifade etti. Başkan Erdoğan yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Sevgili Reşadiyeli hemşerilerimiz, çok kıymetli cefakâr-vefakâr esnaf kardeşlerim; kooperatifimizin genel kurulu yaklaşırken esnaflarımız arasında oluşan gruplaşmalar, ayrışmalar ve dedikodular ile kooperatifimizde çalışan personellerimiz üzerinde oluşan baskılar nedeniyle, yönetim kurulu olarak toplandık. Oy çokluğu ile Yönetim Kurulu Başkanı değişikliği sonrasında genel kurulumuzun ileri bir tarihe alınması kararını aldık. Bu süreç içerisinde yapacağımız çalışmaların saygı, sevgi çerçevesi içerisinde yürütülmesini ve kazananın sizler ve Reşadiye’miz olmasını temenni ediyorum.

Değerli esnaf kardeşlerim; İlçemizde 60 yıllık esnaflık geçmişi olan bir ailenin ferdi olarak bu süreçte sizlerin tüm dertlerinizi ve sıkıntılarınızı çözmeye talibim, odamızın ve esnaf kardeşlerimin dertlerini ve sıkıntılarını saygı ve sevgi çerçevesinde sorunlarını çözmeyi sizlere vaat ediyorum. Kooperatifimiz şahısların değil sizlerindir. Kapımız siz değerli esnaflarımıza sonuna kadar açıktır. Buyurun gelin sorunlarımızı hep beraber çözelim.  Büyüyen, gelişen Reşadiye için güçlü bir kooperatif olalım. Biliyorum esnaflarımızın halledilemeyecek sorunu yoktur. Kooperatifimizde görev aldığımız günden itibaren hep esnafımızın yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Reşadiye’de bir kardeşiniz olarak esnaflıkta 3. Kuşak sayılırız, bizi bilen bilir, doğduğumuz büyüdüğümüz bu güzel topraklardan her zaman ayrımcılık yapmadan çalıştık, her daim herkese eşit davrandık. Ama ne hikmetse yanlışı destekleyip paylaştıkları birkaç süslü yazı ile bizleri bu işten nemalanmak isteyenler gibi göstermeye çalışanlar karşısında bu gün gelinen noktada haklılığımız ortaya çıkmıştır. Yıllardır Reşadiye’nin daha iyi olması için verdiğimiz, mücadele bunun gibi örneklerle doludur. Yaptığımız her şeyi eleştiren söylediğimiz her şeye muhalif olan biz kesim var. Buna rağmen işin sonunda yanılan hep onlar haklı olan hep biz oluyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalarla başta Esnaf ve Sanatkârımız olmak üzere herkesin sorunu çok yakında çözülecektir. Bizim derdimiz koltuk sevdası değildir. Bu ün bulunduğumuz konumumuza da koltukla gelmedik, çalışarak geldik, üreterek geldik. Bundan sonraki süreçte hedefimiz kooperatifimizin kuruluş hedefine uygun şekilde faaliyet göstererek Reşadiye esnafımızın kalkınmasını ve hak ettiği kolaylıklardan eşit şartlardan faydalanmasını sağlamaktır. Hiçbir esnafımızın “bana da kredi ver”, “benim de işimi hallet” demesine gerek kalmadan kimseye minnet etmeden hakkı olanı almasını sağlayacağız.

 

Biz de bu ilçede esnaflık yapmaktayız ve siz değerli esnaflarımızın yaşadığı zorlukları, sıkıntıları bilmekteyiz. İnşallah yeni dönemde hep beraber omuz omuza vererek mücadele edeceğiz, sorunlarımızı birlikte çözeceğiz.  Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, işlerinizde kolaylıklar başarılar diliyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun.” 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat