TURHAL’DAN İDLİB KAMPINA UZANAN YARDIM ELİ

Kışın gelmesiyle birlikte “Çocuklar üşümesin” sloganıyla Tokat İHH Kadın Kollarıyla Turhal Belediyesi Hanımeli ve Kültür Sanat Merkezi İDLİB kampındaki çocuklar için seferber oldu. Turhal Belediyesi resmi sitesinde konuyla ilgili bilgiler ve görseller yer aldı.

            İHH Kadın Kolları ile  Turhal Belediyesi bünyesine bağlı Hanımeli Kültür Merkezi  “çocuklar üşümesin” kampanyası başlattı. Kampanyaya yoğun ilgi gösteren Turhallı Hanımlar, Suriye’nin” İDLİB” kampındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için “kazak, bere,atkı,eldiven ve çorap” ördüler.  Kampanyayı desteklediklerini söyleyen  Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizdeki hanımlarımızın dokumuş oldukları kışlık kıyafetleri Suriye’nin İDLİB kentinde bulunan çocuklara göndereceklerini söyleyen Bekler bu kampanyayı desteklediklerini ifade etti.

“İHH EN UÇ NOKTALARA KADAR ULAŞIYOR”

            Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı olan İHH’nın  Dünya’nın neresinde olursa olsun en uç noktalara dahi ulaştığını ifade eden Başkan Yılmaz Bekler, “Bu konuda Tokat ve Turhal’ın oldukça  gayretli olduğunu belirtti.  İHH ve KIZILAY aracılığıyla daha öncenden de yardımda bulunduklarını belirten Bekler, Soğuk kış günlerinin  etkisini  göstermesiyle birlikte sadece kış ayının Türkiye’ye değil Suriye’yi de etkilediğini  vurguladı.

“ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN”

Suriye'deki iç savaş bu yıl üçüncü kışını yaşıyor. Çetin geçen kış şartlarının en büyük mağduru, savaşta olduğu gibi, yine çocuklar olduğunu söyleyen Bekler, kış mevsiminin de gelmesiyle birlikte oradaki yetim çocuklara  “dokuma kıyafetler” göndermeyi uygun bulduklarını belirtti.

“HANIMLARA TEŞEKKÜR”

Kampanyada emeği geçen hanımlara teşekkür eden Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek isteyen kişilerin Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezine başvurarak yardımda bulunabileceklerini söyledi.

“İHH KADIN KOLLARI İLE  HANIMELİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ EL ELE”

 

Tokat İHH Kadın kolları temsilcisi Arzu Çağlar, Suriye’deki kamplar için ‘örgü kampanyası’ başlattıklarını söyledi. Çağlar, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’ninde kendilerine destek verdiklerini söyleyerek, “çocukların üşümemesi için yüreğimiz ve nefesimizle sıcaklığımızı göndermek istedik” diyerek  sözlerini noktaladı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat