NİKSAR'DA ZABITA EKİPLERİ MARKET FIRINLARI DENETLEDİ
NİKSAR'DA ZABITA EKİPLERİ MARKET FIRINLARI DENETLEDİ

Niksar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren market ve fırınları denetledi.

            Ağırlıklı olarak hijyen koşulları, ürünlerin son kullanma tarihleri, ruhsat, vergi levhası ve çalışanların kılık kıyafetinden, mekân temizliği gibi konuları inceleyen ekipler, yerel ve ulusal marketler ile süper marketlerde de titiz bir çalışma gerçekleştirdi.

            Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, denetimlerle birlikte vatandaşların daha güvenilir ve temiz bir ortamda alışveriş yapmalarının sağlandığını belirtilerek, söz konusu denetimlerin devam edeceği bilgisi verildi.

FIRIN DENETİMLERİ

            Niksar ilçesinde Belediye Zabıta ekipleri ilçe genelinde hizmet veren fırınları denetledi.Niksar Belediyesi Zabıta ekipleri, ruhsat, çalışma izinleri, kayıt belgeleri, teknik ve hijyen şartları, yüzey temizliği, haşere mücadelesi ve gıda saklama kriterlerine göre fırınları denetledi.Ekmek ve diğer unlu mamüllerin gramlarını da kontrol eden zabıta ekipleri, belirlenen kurallara uymayan fırınları uyardı. Sağlık ve hijyen koşullarına uymayan işletmelere yönelik işlem de başlatan zabıta ekiplerinin, kontrollerini belirli zamanlarda sürdüreceği bildirildi.