BAŞÇİFTLİK'TE ŞEHİTLERE SAYGI İÇİN KONSER İPTAL EDİLDİ

Başçiftlik'te hafta sonu gerçekleştirilecek Geleneksel Kar Festivali kapsamında yapılması planlanan konser etkinliği iptal edilerek, yerine "Dua ve Bayrak Yürüyüşü" yapılması kararı alındı.

            Başçiftlik'te her yıl gerçekleştirilen Geleneksel Kar Festivalinin 4'üncüsü bu yıl 27 Ocak Cumartesi günü yapılacak. Ancak Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'de sürdürülen "Zeytin Dalı Harekatı" dolayısıyla, şenlikte yapılması planlanan konser iptal edildi. Onun yerine "Dua ve Bayrak" yürüyüşü ile Kuran ve mevlit okuma programı yapılacağı duyuruldu. Başçiftlik Belediyesince yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

            "Bu yıl düzenleyeceğimiz Geleneksel Kar Şenlikleri 27 Ocak Cumartesi günü yapılacaktır. Daha önceden duyurulan bazı etkinlikler Sayın Kaymakamımız Mesut Tabakçıoğlu ve Belediye Başkanımız Murat Tunçel tarafından yapılan istişareler sonucu değiştirilmiştir. Şanlı Ordumuza destek aynı zamanda Şehitlerimize saygı adına konserler iptal edilmiş, Ordumuza destek için "Dua ve Bayrak yürüyüşü" şeklinde planlama yapılmıştır. Bununla birlikte şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim ve mevlit okuma programı tertiplenmiştir. Yapılan bu değişikliği tüm hemşerilerimizin anlayışla karşılayacağını biliyor, Cumartesi akşam 18.00' de tüm hemşerilerimizi bayrakları ile birlikte şanlı ordumuza destek şehitlerimizi anma programımıza bekliyoruz."

 

            27 Ocak Cumartesi günü açılışı yapılacak festivalde Başçiftlik Yöresel Ürünler ve Fotoğraf Sergisi, ipli kayak yarışı, normal kayak yarışı, snowboard yarışı, kızak yarışı, Başçiftlik yöresel folklor gösterileri, ödül töreni, "Dua ve Bayrak Yürüyüşü", etkinlikleri ile ateşle yazı gösterileri ve havai fişek gösterileri sunulacak.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat