HURDACI HIRSIZI JANDARMA YAKALADI

Artova ilçesinde H.D.'nin evinden çeşitli eşyaları çalan hurdacı B.S. ve söz konusu hırsızlık olayına karışan arkadaşları N.C. ve A.D. Tokat Jandarma Komutanlığı ekinlerince yakalandı.  

            Edinilen bilgiye göre Artova ilçesi Yenice köyünde ikamet eden H.D. evindeki eşyalardan buzdolabı, çamaşır makinesi, ocaklı fırın, kuzine soba, motorlu testere ve evde bulunan muhtelif metal malzemelerin çalındığını jandarmaya bildirdi.

            Jandarmanın çalınan malzemelerin bulunması için başlattığı çalışma neticesinde plakası belli kamyonetin olaya karıştığı, aracın Tokat il Merkezinde hurdacılık işi yapan B.S’ye ait oluğu tespit edildi.

            Şüpheli alınan ifadesinde hırsızlık olayını Tokat il merkezinde ikamet eden arkadaşları N.C ve A.D ile birlikte gerçekleştirdiklerini, ayrıca Artova Belediyesine ait su deposundan 2 adet dalgıç su pompasını da çaldıklarını ve çalınan malzemeleri Tokat ili merkezinde faaliyet gösteren geri dönüşüm firmasına 1.527 lira karşılığında sattıklarını itiraf etti. Çalıntı malzemeler preslenmiş halde ele geçirilirken, 1 adet motorlu testere de şüpheli B.S’nin evinde bulunarak mağdur H.D.’ye teslim edildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat