AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA TÖRENİ

Tokat Devlet Hastanesi tarafından başlatılan Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon Programını bitiren sağlık personellerine yapılan törenle sertifikaları teslim edildi.

            Sağlık Bakanlığının 4 Şubat 2014’te yayınladığı sertifikalı eğitim yönetmeliği çerçevesinde özellikli birimlerde çalışan tüm personelin sertifikalandırılması kapsamında, Tokat Devlet Hastanesinde Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon Programı başlatıldı. 25 Aralıkta başlayıp 2 hafta teorik ve 2 hafta pratik uygulaması yapılan programı başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi. Törene, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serhat Koyuncu ve Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Demir katıldı.

 

            Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon Töreninde açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, "Günümüzde artık sertifikasyon önem arz ediyor. Kendi alanınızda ne kadar iyi olursanız olun, bunu bir belgeyle ibraz etmek artık mecburiyet olmuştur. Müdürlük olarak biz de çalışan arkadaşlarımızı alanlarında sertifikalı hale getirmek için adımlar atıyoruz. Daha önce Yoğun bakım hemşireliği sertifikasyon programını başlatmıştık, şimdi Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon programının ilkini başlattık ve sürdürerek devam edeceğiz. Şartlarımız el verdiği ölçüde diğer özellikli birimler içinde sertifikasyon programları düzenlemeyi düşünüyoruz. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikasyon Programını başarıyla tamamlayan arkadaşlarımızı tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim." dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat