ZİLE'DE HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI
ZİLE'DE HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI

Zile'de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirlerinin katılımıyla ilçe hayat boyu öğrenme halk eğitimi planlama ve işbirliği komisyonu toplantısı yapıldı.

            Zile Öğretmenevindeki toplantı Zile Kaymakamı Adnan Tezcan başkanlığında yapıldı. Toplantıda Hayat Boyu Öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi amaçlandı.

            Toplantı gündem maddeleri okunarak,  2017-2018 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde  yapılan faaliyetlerle ilgili bir sunum yapıldı. Toplantıya katılanlarla 2017-2018 eğitim öğretimin ikinci döneminde yapılabilecek faaliyetlerle ilgili görüş alış-verişinde bulunuldu. İstek ve öneriler alındı.

            Kaymakam Tezcan, Halk Eğitimi Merkezi’nde yapılan hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin önemini vurguladı. Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin her geçen gün daha değerli hale geldiğini bu doğrultuda çalışmaların artarak devam edeceğini vurguladı.