TOKATSPOR ÜZERİNE

Gazeteci Fatih Kılıç, Tokatspor üzerine fikirlerini gündeme getirdi, taraftarların yorumlarına yanıtlar verdi. 

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tokatspor, ikinci yarının ilk iki haftasında hem dışarıda hem iç sahada yenildi. Devre arasında transfer yasağı nedeniyle yeni transfer yapamayan, kadrosundan oyuncular giden Tokatspor’da kimi taraftarların LİGDEN DÜŞME üzerine tedirginlikleri bulunuyor. Saha sonuçlarının iyi olmadığı ortamda yorumlar da geliyor.

         Gazeteci ve aynı zamanda Tokatspor delegesi, TSYD üyesi Fatih Kılıç, sosyal mecrasında Tokatspor üzerine yazdıkları ile hem mevcut durumu hem de fikirlerini paylaştı. Tokatspor taraftarlarının da yorumları oldu. Gazeteci Fatih Kılıç’ın sosyal mecrasında yazdıkları ve gelen yorumlar ve bu yorumlar yanıtlarını takip ettik. İşte o yazılanlar ve yorumlar:

         *Şu günlerde TOKATSPOR üzerine epey bir yorum okuyoruz. Sahada sonuçlar iyi çıkmayınca haliyle KARAMSARLIK, MORALSİZLİK, ÜZÜNTÜ, KIZGINLIK, ÖFKE... akla hayale gelebilecek ne tür olumsuz düşünce varsa dillendiriliyor. 

Kimisi kulakları çınlatıyor... Daha kim bilir neler neler deniyor...
NEDEN? 
-Tokatspor yaşasın, diye...
"TOKATSPOR YAŞASIN' diye çaba sarf eden biri olarak, bir kaç cümle yazalım:
*Yönetici Ahmet ya da Mehmet olsun, Teknik Ekibinde Ali ya da Veli bulunsun, şu futbolcu gelsin, bu futbolcu gelmesin diye bir çaba değildir bizimkisi...
*Tokatspor'un her daim bir Yönetimi, Teknik Ekibi ve Futbolcusu olsun... Elbet işini layıkıyla yapanlar bulunsun... Bütçesi artıda ya da DENK BÜTÇE, hadi en kötüsü KARŞILANABİLİR BÜTÇE olsun. Sürdürülebilir bir mali yapıyla Tokatspor yaşasın, çıkabileceği üst liglere planlı, programlı, SAĞLAM TEMEL üzerinde çıkabilsin. İdealimiz, gönlümüzdeki beklentimiz budur.
Gel gelelim, evdeki hesabı çarşıda tutturmak öylesine kolay değil... Öngörülebilir olduğu kadar, beklenmedik, bilinmedik faktörlerin etkisiyle sıkıntılar çıkabilir. Moral bozucu sözler olabilir.
Mevcut durumda, Yönetimsel heyecan olduğu söylenemez. 
Elbette biyonik insan değiliz, etten kemikteniz... Canımız yanar, 'pes' diyecek kadar boğuluruz... Her şeye karşın, sağlam durabilmek gerekli... 
Fikren yenilmek, madden yenilmekten çok daha acı hasara yol açar... 
Ve bilinsin ki, Ahmet ya da Mehmet, Ali ya da Veli için Tokatspor'u tutanlar, Tokatspor'u konuşanlar, özde Tokatspor'u yaşatmak için çaba sarf edenleri sözle yaralamasınlar...
Güzellikler dileğiyle... (Fatih Kılıç)

YORUMLAR

*Önce şunu belirteyim ki, kendi adıma konuşuyorum, kriz olmadıkça, takımın düşme korkusu olmadıkça yönetimin işine karışmadık. Bu hafta sadece polis kamerasının devamlı tribünü çekmesinden rahatsız olduğumuz için maçta oturduk, tepkimiz yönetime değil. Bu yıl onlarca arkadaşımız ceza yedi, biz de artık yeter dedik, hepsi bu. (Murat Kunter)

*Tokatspor uçurumda, peki çözüm ney, kim çözecek bu krizi, onu sorgulamak gerek. Bu takımla hiç puan alamayız. Bu takımı bu hale getirenler halâ hayal peşindeler. İş işten geçmeden acil bir çözüm bulmak gerek. (Orhan Aynur)

*Orhan bey, ‘KİM ÇÖZECEK?’ sorusunun yanıtını verecek olan biz isek, BİZE KALIRSA, bu şehrin ileri gelenleri, Yönetimi bir araya getirmeye ikna edenleri, bu takım yaşasın diyen herkesimi bir araya getirecek bir FİKRİ BİRLİK çözecek. Bunu sağlayacak İRADE de harekete geçeceği zamanı tayin etmelidir. ‘Bu irade kimdir, ne zaman harekete geçecektir?’ dersen, onu tayin edecek olan da iradenin kendisidir. Taraftarın varlığı, bu iş iyiye gitmiyor deyişi bir ikazdır elbet. Alarm çalmadır, kabul... Diğer yandan, o kadar karamsarlık yayacak ortam var mıdır? Bunu da iyi değerlendirmek gerekir. Yönetimde birlik beraberlik olmadığını söylemek çare değil. Onlar da kendi aralarında değerlendirme yapmaktalar... (Fatih Kılıç)

*Kardeşim senin emeğin çok bu yönetimin kurulmasında lakin maya tutmadı, ne yapmak gerek? Şu yönetimde herkes Tokatspor’un düşmesi için uğraşıyor. O zaman biz de elimizi kolumuzu bağlayıp onları mı seyredelim? Yok öyle bir şey, yapamıyorlarsa çıksınlar istifa etsinler, bu şehir sahipsiz değil, bu böyle biline. (Orhan Aynur)

*Orhan bey, HERKES TOKATSPOR'UN DÜŞMESİ için uğraşmaz. Tokatspor'un düşmesini isteyene de bu camiada söz hakkı verilmeli. Tokatspor'un varlığının şehre, ekonomiye, kişisel ilişkilere faydası yok, diyen çıkar. El hak, doğru diyeceğimiz yanları çıkar. Nihayetinde, Tokatspor için kendini ortaya koyanların bireysel yanlışı, Tokatspor'u tanımadan birbirini tanıyan, çocukluğu birlikte geçen insanları dahi birbirinden soğutuyor, uzaklaştırıyor. Çünkü niyetler cidden rahmani olmaktan çıkıyor ve halisane niyetin olmadığı yerde, çıkarların uyuşmazlığının faturası yine Tokatspor'un tüzel kişiliğine yansıyor. Tokatspor için verdiğimiz çabayı, bu şehirde başkaca verebileceğimiz bir ortak paydamız ne var? Onu bulsak, ona da aynı çabayı sarf ederiz. Şehrin sahipsizliği Tokatspor üzerinden açıklanamaz. Bir şehir sahipsizse ticarette de siyasette de sporda da her yerde boynu bükük kalır. Biz bu şehir sahipsiz değil diyecek insanlardanız elbet de. (Fatih Kılıç)

*Peki o zaman elimizi kolumuzu bağlayalım, Tokatspor’u düşürene kadar bekleyelim, yapacak bir şey yok o zaman, hoş geldin üçüncü lig. (Orhan Aynur)

*Orhan bey, elimizi, kolumuzu bağlayıp oturmak değildir muradımız. Elimize, kolumuza, dilimize hakim olmaktır. Dilden öylesine yaralayıcı sözler çıkabiliyor ki, yersiz ve zamansız açtığı yarayı kapatmak çok ama çok zor oluyor. (Fatih Kılıç)

*Fatih Kılıç bey sanırım verilmemeli diyecektiniz, Tokatspor’un düşmesini isteyene de söz hakkı verilmeli, değildir umarım fikriniz. (Ali Özden)

*Ali bey, bilakis, Tokatspor için YAŞAMAMALI, VARLIĞI ZARARLI diyenlere de kulak kabartılmalı. Nitekim onların da var olduğu bir mecrada, Tokatspor'un yaşaması için mücadele veriliyor. Onların neden böyle bir düşüncede olduklarını anlamadan, dinlemeden, yanıtlar bulmadan çözüme varmak cidden yorucu, hırpalayıcı oluyor. Bunun izahını geniş vakitte yaparız inşallah. (Fatih Kılıç)

*Gerekçe bu ise katılıyorum verilmeli bence de. (Ali Özden)

*Özkan bey, takdir edersiniz ki Tokatspor demek geniş bir deryaya açılmak demek. Tokatspor'a kaynak bulmak gerektiğinde gidilecek kapı ve mekanların hep aynı insanlar olmadan geniş bir yelpazede olabilmesi için Tokatspor'un varlığını hemen herkesime iyi anlatmak gerekiyor. Nitekim, kıçı başı ayrı oynayan, PARA VARSA VAR, YOKSA EL FRENİNİ ÇEKERİM diyebilen bir zihniyet için para talep etmek, para bulmak, kaynak oluşturmak hele hele de binlerce lira, milyona varan rakamları bu şehirde YATIRIMI OLMAYACAK oyunculara aktarmak inanın çoğu insana CAZİP GELMİYOR... Ve elbette çok daha farklı konuları var. (Fatih Kılıç)

*Bu şehir ticarette de siyasette de sporda da boynu bükük kaldı zaten. (Fuat Merdane)

*Fuat kardeşim, bir cümle vardı izahımda, fikren yenilmek madden yenilmekten daha acı hasara yol açıyor, diye. Bu şehrin sahipsiz olduğuna fikren inansak, kepenk kapatır, şalteri indiririz. Bu şehir sahipsiz değil, sahipsiz kalmaz inşallah. Herkes kendi kaderince kararınca sahip çıksın yeter ki... Sahip çıkmayı, kraldan çok kralcılığa vardırmasın yeter ki... (Fatih Kılıç)

*Kabullendirtmenin üst düzey olduğu bir şehirde fikren yenilmek de zor olmuyor abi. Biz yıllardır bazı şeylere alışmadık ama alıştırıldık, örneğin her sezon ligde kalınca şampiyon olmuş gibi sevinmeye alıştırıldık. İnsanları kahraman olmadığı halde kahramanmış gibi el üstünde tutturmaya alıştırıldık, mesela sizin meslekte de yazın denildi mi yazmaya susun denildi mi susmaya alıştırıldığınız sistem gibi… Ne diyelim her şeyin hayırlısı olsun kimse kimseyi kırmasın kabullenelim gitsin. (Fuat Merdane)

 

*Fuat kardeşim, hayır, en azından ben kendi adıma bu yazılanlar içine HAYIR diyeceğim bir nokta buluyorum. Bizim camiada, yani gazeteci ya da spor yazarı içinde, yazın deyince yazan, susun deyince susan dediğin bölüme var gücümle itiraz ederim. Çünkü bu doğru değil. Çok şükür Allah'ıma, yazacağım vakti de susacağım vakti de tayin edebilme dirayetine sahibim. Yazmak ya da susmak niyetim, Tokatspor'un yaşamasına vereceğim katkının tezahürüdür. Faydası olacağına inandığımda yazar, söz gümüşse sükut altındır diye düşündüğümde susarım. Ben kendi adıma, mevcut yönetime de bundan önceki yönetime de 'EMİR ERİ' olmadım. Bunu bilhassa bilmeni isterim... (Fatih Kılıç)

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat