ZİLE'DE ÖMRÜNÜ DOLDURAN 6 OKUL İÇİN YIKIM KARARI
ZİLE'DE ÖMRÜNÜ DOLDURAN 6 OKUL İÇİN YIKIM KARARI

Zile'de 2017 yılında kullanım ömürlerini dolduran 6 okulun yıkımına karar verildi. Yıkım kararı alınan okullar ihale edilerek yüklenici firma tarafından yıkım işlemlerine başlandı.

            Yıkım işlemleri devam eden okullarda incelemelerde bulunmak, bu okulların yapımı ve ilçede eğitim-öğretim ile ilgili bilgi almak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Dr. Ömer Toraman, Kaymakam Sayın Adnan Tezcan, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’den bilgi aldılar.

            Vali Dr. Ömer Toraman 2018-2019 eğitim öğretim yılında yıkılan okulların yerine yenilerinin yapılarak tekli öğretime geçilmesi talimatını verdi. Bununla ilgili çalışmaların takipçisi olacağını, aylık rapor olarak çalışmalardan bilgi almak istediğini söyleyerek bu konuda her türlü desteği vereceklerini belirtti.

            İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı yıkılan okulların ödeneğinin hazır olduğunu, zemin etütlerinin tamamlanmasından sonra haziran ayı itibari ile ihaleye çıkılacağını, 2019 sonbaharında okulların eğitim öğretime hazır olacağını ve bu konuda yapılan çalışmaların her ay rapor halinde sunulacağını belirtti.

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ise okulların en kısa sürede yeni binalarına kavuşmasıyla modern ve ferah bir ortamda eğitim öğretim hizmeti verileceğini söyledi. Ayrıca yeni binaların hem daha güvenli olacağını hem de  teknolojik altyapılarının çağın gerektirdiği niteliklere uygun olacağını belirtti.