TEKVANDODAKİ GURURUMUZ ORKUN ATEŞLİ  ANTALYA’DA ŞAMPİYONLUĞU ELDE ETTİ
TEKVANDODAKİ GURURUMUZ ORKUN ATEŞLİ ANTALYA’DA ŞAMPİYONLUĞU ELDE ETTİ

Antalya ilinde 24 Ocak 2018 ile 28 Ocak 2018 tarihleri arasında 10 bin kişilik spor salonunda “İSMET İRAZ BÜYÜKLER TEKVANDO ŞAMPİYONASI” müsabakaları vardı. Müsabakaya katılan sporculardan biri de Tokat’ımızdan, Tokat Belediye Plevnespor Kulübünün sporcusu ORKUN ATEŞLİ’ydi.

            Şampiyonaya antrenörü Turan Güldür nezaretinde giden Orkun Ateşli (21), müsabakalarının tamamını kazandı ve 80 kg.da BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.

            Antrenörü Turan Güldür, sporcusu Orkun’un Türkiye Şampiyonluğu derecesini alıp adını 1. sıraya yazdırması sonrası mutluluğunu paylaştı. Kamuoyuna bilgilendirmede bulundu. Açıklamasında şunları söyledi:

            “Orkun Ateşli yavrumuz, Tekvando Federasyonunun düzenlemiş olduğu en büyük faaliyetlerinin başında yer alan Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda ilk 4 müsabakasını çok rahat, zorlanmadan kazandı. Yarı finalde İstanbul ilinden Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübünün eski Avrupa ve Dünya Şampiyonu Berk Can Süngü ile karşılaştı. 11-10 sayı ile yenerek finale adını yazdırdı. Diğer yarı final maçında İstanbul Büyük Şehir sporcusu İlker Tanrınıan ve Ordu Büyük Şehir Belediyesi sporcusu Hasan Can Lazoğlu karşılaşmıştı. Her iki sporcunun da Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları vardı. Altın vuruş sonucu kazanan İstanbul B.Şehir Belediyesi sporcusu İlker Tanrınıan’dı ve finalde Orkun Ateşli’nin rakibi oldu.

            Final maçında sporcumuz Orkun Ateşli, Dünya Şampiyonu rakibi İlker Tanrınıan’ı 13-3 gibi açık ara bir farkla yenerek, bir destan daha yazdı. Adını Türkiye Şampiyonu olarak yazdırdı.

            Bizler son yıllarda büyük destanlar yazarken Tokat’ımızın adını yüceltirken, birçok müsabakada derece maçlarında birinci olan sporculara altın vuruşla yenilen sporcularımız oldu. Ki bu sporcularımızın da geleceğinde umut var, şampiyonluklar görülüyor.

            Tokatlının elde ettiği başarılar elbette hepimizin göğsünü kabartıyor. İlgi alaka bekleniyor. Ev danasından buzağı olmaz sözünü boşa çıkarmamız gerekiyor. Kamuoyunun ilgisi elbette bizleri ve sporcularımızı daha da diri tutacaktır.

            Şampiyona için bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Tokat Belediye Başkanımız ve Kulüp Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na, Asbaşkanımız İsmet Yiğit ve Yöneticimiz Abdullah Mert’e, Kulüp Müdürümüz Kadir Öztürk beye çok teşekkür ederiz.”

 

80 KG
1 - ORKUN ATEŞLİ - TOKAT BLD PLEVNE SK
2 - İLKER TANRINIAN - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
3 - BERK CAN SÜNGÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
3 - HASAN CAN LAZOĞLU - ORDU BÜYÜKŞEHİR BLD SK
5 - MUHAMMED EREN ÜLGEN -İSTANBUL ALBAYRAKLAR SK
6 - BATUHAN DİKMEN - ANTALYA PROF.İHSAN KOZ İ.O. SK
7 - HÜSEYİN BERAT DEMİRCİOĞLU - İSTANBUL SULTANBEYLİ BLD SK
8 - BURAK DEMİR - ANKARA İLBANK SK