STADYUM İÇİN TALİMAT VERİLDİ
STADYUM İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vali Dr. Ömer Toraman’ı makamında ziyaret etti. Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stadyum ile ilgili talimat verdiğini belirterek, "Tokat büyüyüp gelişiyor. Burada stadyumla ilgili değerlendirmemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız o noktada talimat verdi. Spor salonlarıyla ilgili bazı talepler var onları da değerlendireceğiz. Her zaman Tokat’ın taleplerine olumlu baktık." dedi.

            Valilik girişinde Vali Toraman ve protokol mensupları tarafından karşılanan Bakan Bak, Valilik Şeref Defterini imzaladı.

            Ziyarette konuşan Vali Dr. Ömer Toraman, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın ziyareti nedeniyle duyduğu memnuniyeti  belirtti.

            Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise konuşmasında Gençlik ve Spor Bakanlığının Tokat’taki yatırımlarını yerinde görüp, değerlendirip ve geleceğe yönelik projeleri birlikte görüşmek üzere Tokat’ta bulunduğunu söyledi.

            Tokat’ın sporda başarıları olan bir il olduğunu ifade eden Bakan Bak,  14 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tokat’taki programını hatırlatarak katıldığı programda bazı değerlendirmelerde bulunduğunu söyledi. Kendisine talimatlarını ilettiğini kaydeden Bakan Bak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Tokat'ımız için Valimiz, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız ile gençlik ve spor için devam eden yatırımlar dışında neler yapabilirizi görüşeceğiz kendileriyle. Tokat büyüyüp gelişiyor. Burada stadyumla ilgili değerlendirmemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız o noktada talimat verdi. Spor salonlarıyla ilgili bazı talepler var onları da değerlendireceğiz. Her zaman Tokat’ın taleplerine olumlu baktık. Bundan sonra da olumlu ve destekleyici olacağız. İnşallah hep beraber Tokat ve Tokat’ın gençlerine hizmet edecek şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiririz." dedi.

            Spor ve gençliğin çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Bak, “Gençlerimizin ülkemizdeki gelişmelere ve değerlendirmelere katılımları çok önemli. Onlar için gençlik merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları, sahalar yapıyoruz. Amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. Tokat’a ciddi destekler veriyoruz ama dediğimiz gibi gözden geçirelim eksikler varsa onları giderelim istedik. Bazı tesislerimiz eskidi.  Onları yenilememiz lazım. Onların yerine daha iyilerini daha modernlerini yapmamız lazım. Türkiye Dünyada spora en fazla destek veren ve tesis yapan bir ülke” diye konuştu.

            Tokat’ta bir dizi ziyaretlerde de bulunan Bakan Bak, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Erkek Öğrenci Yurdu ile Mehmet Emin Tokadi Kız Öğrenci yurtlarında öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden Bakan Bak, öğrencilerin istek ve şikayetlerini dinledi.

 

            Programlara Ak Parti Tokat Milletvekilleri Av. Zeyid Aslan, Prof. Dr. Coşkun Çakır, Doç. Dr. Celil Göçer, Av. Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve  protokol mensupları katıldı.