TURHAL’DA ATATÜRK İLKOKULU’NUN AÇILIŞI TÖRENİ YAPILDI
TURHAL’DA ATATÜRK İLKOKULU’NUN AÇILIŞI TÖRENİ YAPILDI

 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinin sona ermesi ve ikinci dönemin başlaması dolayısıyla Turhal’da bir program düzenlendi.

            Daha önceleri FETÖ’nün öğrenci pansiyonu olan ve yapılan bakım ve onarım çalışmaları sonrası Atatürk İlkokulu olarak faaliyet gösterecek olan binanın aynı zamanda açılışı töreni de yapıldı. Törene Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, resmi kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

            Düzenlenen programda bir konuşma yapan Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, “2017-2018 eğitim yılının ikinci dönemini bu güzel açılışla bizde ilçemizde başlatıyoruz. Bu vesile ile sevgili çocuklarımıza ikinci dönemde üstün başarılar ve zihin açıklığı temenni ediyorum. Öğretmenlerimize de güzel ve başarılı bir ikinci yarıyıl diliyorum. Bu bina milli eğitime devredildiğinde aslında bu durumda değildi. Harap ve bitap bir vaziyette idi. Çatısı akmış, bütün tesisatı kullanılamaz halde idi. Biz buraya Milletvekilimiz Celil Beyin destekleriyle çıkarttığımız yaklaşık 200 bin lira ödenekle tadilat çalışması yaptık. Okulumuzun kalorifer ve elektrik tesisatının tamamı yenilendi. Kısacası okulumuzun her bir köşesi öğrencilerimizin kullanımına uygun hale getirildi. Burada 16 dersliğimizi kullanmaya başladık. Fakat ilerleyen zamanda ihtiyaç olduğu takdirde okulun en üst katı kullanıma açacağız. Yani burada son üç ayda hummalı bir çalışma devam etmekteydi. Bu çalışmalardan dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürlerimiz ve okul müdürümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz.İlçemizin birçok yerinde bu şekilde 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında devletimize geçen binalar, yurtlar ve okullar var. Tabi zamanında bu binalar bizim vatandaşlarımızın hayırseverlik duygularını, yardımseverlik duygularını ve inanç duygularını istismar ederek toplanan paralarla yapıldı. Milletin paralarıyla yapılan bu binalar, mülkiyetleri devlete geçince gerçek anlamda milletin malı oldular” dedi.

            Ardından bir konuşma yapan Ak Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer eğitimin önemine değinerek şunları söyledi.” Mesele birlik olmamız ve çocuklarımızı iyi yetiştirmek ve güçlü olmaktır. Millet güçlü olursa Devlet güçlü olur, Devlet güçlü olursa bu milletin başı dik olur” dedi.

 

            Konuşmaların sonrasında Atatürk İlkokulu’nun binasının açılış kurdelesini keserek okulda incelemelerde bulunan Ak Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Ay ve beraberindekiler öğrenci velileri ile kısa bir toplantı yaptı.