TOKATSPOR İÇİN AÇIKLAMA
TOKATSPOR İÇİN AÇIKLAMA

Başkan Vekili Mustafa Çevirgen: “İnsanları küstürmeyelim. Küstürüyorsanız da alternatifi bulun.”

“Bizim sorumluluğumuz var, öyle dışardan konuşmakla olmuyor.” 

Tokatspor ikinci yarının ilk 3 haftasında puan hanesine artı puan yazdıramadı. 3 maçta yenilen Tokatspor’da bu hafta sonu oynanacak Hatayspor maçının hazırlıkları Tokat Gaziosmanpaşa Stadı’ndaki çift kale antrenman ile devam etti.

BAKLAVA İKRAMI

         Tokatspor’un taraftarlarından Yasin Bıçakçı idman öncesi futbolculara sürpriz yaptı ve baklava ikramında bulundu. Günün anısına fotoğraf çektirdi.

YÖNETİMDEN AÇIKLAMA

         Tokatspor Yöneticileri de antrenmanı takip etmek üzere stada geldi. Başkan Vekili Mustafa Çevirgen antrenmanı takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hem mali hem yönetimsel konularda bilgiler aktardı.

         Başkan vekili Mustafa Çevirgen’in açıklamalarının bir bölümü şöyle oldu:

         “Ligin başlamasına 3 hafta kala bir yönetimimiz, takımımız yoktu. Rakiplerimiz ikinci, üçüncü kampı yapacakken Tokatspor’un durumu belliydi. Sağ olsun Tokat’ın büyükleri bizleri davet etti, biz de onları kırmadık, geldik. Bir şeyler yapmaya çalıştık. 15 gün içerisinde bir tane topçusu yokken bir takım yaptık. Bir haftalık kamp yaptık. Federasyonda 1 milyon 850 bin TL borç vardı. Yani herkes konuşacak, yorum yapacak, doğrudur, haklı oldukları yerler de vardır ama arkadaşlar Tokatspor’a idarecilik yapmak gerçekten çok zor. Bu yönetim bir araya geldi, 2 milyon, 2,5 milyon TL para koydu ortaya. Bunun 1,850 bin TL’sini federasyona yatırdık, 600 – 700 bin TL ile de mevcut kadroyu kurduk ve sezona başladık. Ve şükürler olsun ilk yarıda 24 puan ile beklentinin üzerinde bir puan topladık. Şimdi, eleştiri yaparken ortada kulübün 9, 10 milyon TL borcu var, bunu hiç kimse görmüyor. İşte zengin yönetim deniyor, tamam zengin yönetim de insan kazandığı, çoluğun çocuğunun rızkını hep Tokatspor’a mı verecek? Biz iyi niyetle geldik, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Velev ki biz iyi şeyler yapmıyoruz, alternatifi var mı, varsa buyursun gelsin. Biz polemik olsun istemiyoruz, biz bu sezon öyle böyle, bu sezon bitsin istiyoruz, ligde kalacağız inşallah. Sezon başında niye bu eleştiriler olmuyordu, çünkü ödenecek bir para vardı. İşte ilin Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekili kimseye ‘sen aday olamazsın?’ dedi mi? Öyle bir şey var mı? İşte gelecektik de, aday olacaktık da, izin vermiyorlar diyenler oluyor. Kim gelecekti, kim izin vermiyor, var mı öyle bir şey? Buyursun gelip aday olsunlar. Biz bugün akşam toplanıp kongre kararı da alırız şayet çözümse… Arkadaşlar biz iş adamıyız, biz iş yaparız, birileri konuşur birileri yapar. Bizim sorumluluğumuz var, öyle dışardan konuşmakla olmuyor. Bir şirket var, 10 milyon borcu var, dükkan var rafları boş, icra memurları da kapının önünde bekliyor. Ve Tokatspor’un 1 TL geliri yok. Tokatspor’a yönetici olacak arkadaş ayda 350 bin, 400 bin lira para bulmak zorunda. İkinci ligde bir kulübün bütçesi 5 milyon, 6 milyon TL. Bunun aşağı yukarı 3 milyon lirası futbol takımı, 2,5 milyonu da diğer giderleri… Peki Tokatspor’un geliri ne kadar, Futbol Federasyonundan kısmen geliyor, yıllık 2 milyon, 2 milyon 250 bin TL geliri oluyor ama 6 milyon TL gideri olan bir şirket var, ayda 350 bin TL açık veriyor. Sağ olsun bütün yönetici arkadaşlar fedakârlık yapıyor ayda 350 bin 400 bin TL’yi buluyor… Böyle bir ortamda işte çıkıyor birileri niye transfer yapılmadı, niye tahta açılmadı, diyor. Ne yapalım, bu borçları biz mi yaptık? Biz iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu takım ligde kalacak, rahat olun. Taraftarlarımız da rahat olsun, sezon sonunda güzel şeyler olacak inşallah. Bu arkadaşları küstürmeyelim. Başka yok…

         Takım ligde kaldığında belki önümüzdeki sezonla ilgili de güzel işler çıkabilir. Ama insanları küstürmeyelim. Küstürüyorsanız da alternatifi bulun. Tokat’ta 3-5 tane insan var, onları da küstürürsek ne yapacağız? Biz isteriz mi takımın 5-0 yenilmesini? O bağıran çizenlerin, yazanların ne sorumluluğu var? Sadece yorum yapıyor. Çok net söylüyorum, biz bu kadar yapabiliyoruz. Varsa alternatif buyursun gelsin biz bu akşam toplanır kongre kararı alırız. Belki bu sezon sonu Tokatspor için yine 2 milyonu bulacak bir tahta borcu çıkacak, kim verecek bu borcu? Geçmişten gelen 1,850 bin TL borcu ödedik, şuan 650, 700 bin kadar da maç başımız duruyor.

         Tokatspor’a Başkan adayı olacak insan elini cebine sokacak. Tokatspor’a aylık 350 bin TL, 400 bin TL ödeyecek. Tokatspor’un maç başı bir sezonluk 3 milyon TL gideri var. Bunun 1,5 milyon TL’sini ödedik. Peşinat borcumuz yok, pirim borcumuz da yok, sadece 20 meç başı borcumuz var. Gönderdiğimiz arkadaşların hak edişlerini ödedik ki, sezon sonu alacak istemesinler diye. Sezon sonuna kadar da çalışacağız hep birlikte, sağ olsun buradan Zeyid beye, Eyüp beye teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar iş adamlarını arıyorlar, 3 bin, 5 bin ile yanımızda olunmasını sağlıyorlar, inşallah maç başlarını da ödemeye çalışacağız, inşallah ödeyeceğiz, belki sezon sonuna bırakmayacağız. İşte maç başı ödendi mi deniyor, ödenmedi, ne yapacaksın sen mi ödeyeceksin, yine biz ödeyeceğiz yani. İşte bunlar zengin yönetim, hepsini versin deniyor…”