ALMANYA'DA YAŞAYAN ZİLELİ HAYIRSEVERLERDEN  ENGELLİ VATANDAŞLARA HEDİYE
ALMANYA'DA YAŞAYAN ZİLELİ HAYIRSEVERLERDEN ENGELLİ VATANDAŞLARA HEDİYE

4 Aralık 2017 günü açılışı yapılan  Zile Kaymakamlığı uhdesinde çalışmalarına başlayan Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneğinde, ilçede ikamet eden engelli vatandaşlara Almanya ve Fransa'da yaşayan Zileli hayırseverin girişimiyle giysi ve ayakkabı hediye edildi.

            Zile Engelliler Derneğine gurbetçi hayırseverler tarafından gönderilen hediye paketleri Zile Kaymakamı Adnan Tezcan ve Eşi Tuğba Işıldak Tezcan tarafından engelli vatandaşlara verildi.

            Gurbetçi vatandaşlardan gelen hediyelerin engellilere takdiminde konuşan Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, "Engelli vatandaşlarımıza gönderdikleri hediyeler dolaysıyla Gurbetteki Zileli vatandaşlarımıza  Örnek davranışlarıyla toplumsal duyarlılığa katkı sağladıkları için çok teşekkür ediyorum" dedi.

            Engelli vatandaşlar da, gönderilen hediyeler dolaysıyla gurbetçi hayırsever işadamlarına teşekkürlerini belirtti.

            Zile Kaymakamlığımız uhdesinde çalışmalarına başlayan, Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren kursiyerleri de ziyaret eden Kaymakam Tezcan ve Eşi Tuğba Işıldak Tezcan kursiyerlerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

            Fransa ve Almanya'da yaşayan Zileli gurbetçiler tarafından gönderilen hediyelerin Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Derneğinde engellilere takdiminde Zile Engellilere Meslek Kazandırma Dayanışma Dernek Başkanı Halil İçcan ve Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Himmet Atakol, engelli vatandaşlar ve engelli yakınları da katıldı.