GÜRCİSTAN PLAKALI ARAÇTAN FETÖ İLE İLGİLİ NOTLAR ELE GEÇİRİLDİ
GÜRCİSTAN PLAKALI ARAÇTAN FETÖ İLE İLGİLİ NOTLAR ELE GEÇİRİLDİ

Amasya’dan Erzincan istikametine gitmekte olan Gürcistan plakalı araçta Gürcistan uyruklu H.M. isimli bayan şahsa ait olduğu tespit edilen ajanda içerisinde FETÖ ile ilgili olduğu değerlendirilen notlar olduğu tespit edildi.

            Tokat İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışma neticesinde, Amasya’dan Erzincan istikametine gitmekte olan Gürcistan plakalı araç Erbaa ilçe girişinde Jandarma kontrol noktasında durdurdu.

            Yapılan kontrollerde aracın 24 Ağustos 2017 tarihinde yurtdışına çıkması gerekirken halen çıkmadığı ve aracı kullanan şahsında aracın sahibi olmadığı tespit edildi. 4458 Sayılı Gümrük Kanununa Muhalefet etmekten Amasya Gümrük Müdürlüğüne teslim edilmek üzere araca el konuldu ve yapılan işlemler neticesinde araca 80 bin lira cezai işlem uygulandı.

            Söz konusu araçta yapılan ayrıntılı aramada araçta bulunmayan Gürcistan uyruklu H.M. isimli bayan şahsa ait olduğu tespit edilen ajanda içerisinde FETÖ ile ilgili olduğu değerlendirilen notlar olduğu tespit edildi. Şüpheli şahıslar ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilerek çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.