NİKSAR'DAN ELBAB'DAKİ KAHRAMANLARA SU

Niksar Belediyesince geçtiğimiz hafta Afrin'e gönderilen suyun ardından, bu haftada Elbab'da görev yapan kahraman askerlerimize 1 tır su ile Ayvaz Suyu Turhal Bayisi Üçel Ticaret tarafından hazırlanan pekmezler gönderildi.

            Çilhane Cami önünde düzenlenen törende konuşan Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya,"El-Bab'a Niksar'ımızın kendi öz malı olan yüreği olan kendi ürünü olan ve dünyaca ünlü olan suyunu oradaki askerlerimize bir moral olsun, bir motivasyon olsun diye gönderiyoruz. Ülkemizin bekası için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından önemli olan bir hareket yürütülüyor can siperane bir şekilde. Orada şehitlerimiz oluyor. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Mehmetçiğimize başarılar diliyoruz dualarımız onlarla yüreğimiz onlarla." dedi.

            Belediye Başkanı Özdilek Özcan geçen hafta Afrin'e bir tır su gönderildiğini hatırlatarak, şimdi de El-Bab'da bulunan komandolara su ve pekmez gönderildiğini ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sadece ülkeyi bölmeye çalışan PKK, PYD, DAEŞ ile değil, bu unsurları destekleyen dünyadaki emperyalist güçlerin karşısında da aslanlar gibi savaştığını vurgulayan Özcan, "Ülkemizin bekası için, devletimizin milletimizin varlığı için, ezanımız için mücadele ediyor. Niksarlı hemşerilerim de Türk ordusunun askerinin yanında olduğunu göstermek için tekrar bir hafta aradan sonra tekrar burada. Hepimizin yüreği oradaki askerlerimiz için atıyor." dedi.

            Başkan Özcan şöyle devam etti:

            "Biz geçen hafta Afrin'e bir tır suyu gönderdiğimizde, şu anda Suriye El-Bab'da görev yapan Köklüce Komando Taburumuzun komutanı Yarbay Haydar İrban, bize 'Afrin'e varda bize yok mu' diye mesaj gönderdi. Biz buna duyarsız kalmadık, elbette var herkese var, tüm Mehmetçiğimizin hepsine var. Çünkü bu su milletin malı, Mehmetçiğimizin malı ordumuzun malı. Bizde askerlerimizi unutmadığımızı onları tekraren hatırladığımızı ifade etmek için Niksar'dan 1400 yıllık şifa kaynağımız olan Ayvaz Suyumuzu gönderiyoruz. İnşallah Antep üzerinden El Bab'da bulunan Niksar'ımızın komando taburumuza teslim edilecek. Her asker bizim evladımız bizim canımız ciğerimizdir." şeklinde konuştu.

            İlçe Müftüsü Ali Canpolat'ın yaptığı dua ile bir tır su komando taburuna gönderildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat