3 MAÇTAKİ HEDEF  EN KÖTÜ 6 PUAN
3 MAÇTAKİ HEDEF EN KÖTÜ 6 PUAN

Başkan Vekili Mustafa Çevirgen: “Kulübün şuanda başı da var yöneticisi de var. Hiçbir sorun yok, rahat olun. Taraftarlar da rahat olsun.”

"Önümüzdeki üç maçtan en kötü 6 puan hedefliyoruz"

Başkan Yardımcısı Ali Çelik, "Tokatspor'un bir daha bu ekonomik sıkıntıları yaşamaması için, kurumsal bir kimlik kazanması için bir takım resmi yerlerle görüşüyoruz. Bunların alt yapısını hazırlıyoruz. Ne yapıyoruz, ihanet mi ediyoruz?" 

Tokatspor yöneticileri Hatayspor maçının hazırlıkları kapsamında Tokat Gaziosmanpaşa Stadındaki çift kale antrenmanını takip etmiş, Başkan Vekili Mustafa Çevirgen'in hem mali hem yönetimsel konularda bilgilerini aktarmıştık.

Tokatspor Kulüp Başkan Vekili Mustafa Çevirgen'in, Başkan Yardımcısı Ali Çelik ile birlikte yaptığı açıklamalarda futbolcu transferi ve önümüzdeki üç maça ilişkin hedeflerin paylaşıldığı bölüm şöyle oldu:

            Mustafa Çevirgen, "İki gün önce yönetim kurulu toplantısında hocamızla da oturduk konuştuk, futbolcu arkadaşlarımızı çağırdık, kaptanla görüştük. Onlar da bize söz verdiler. Önümüzdeki üç maça hedef koyduk, 9 puan, 7 puan ve 6 puan. 6'dan aşağıya puan beklemiyoruz, bu bizim temennimiz. Yani önümüzdeki üç maçtan en kötü 6 puan hedefliyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız çıkacak sahada mücadele verecek. Futbol takımında asla parasal sorun yok şuan. Futbolculara maç başına belki 700-750 bin lira borcumuz var. Futbolcu arkadaşlara 'biz yönetim olarak elimizden geleni yapıp ödemeye çalışacağız' dedik. Ödeyemezsek federasyona gidip alırsınız. Ama peşinatlarını, pirimlerini ödedik, bir maç başları kaldı. Futbolcu maç başına alacağını çok dert etmez, futbolcu peşinatını ve pirimini bilir. Zaten o bir sonraki sene takımın sahaya çıkması için o paranın yatması gerektiğini biliyor." dedi.

            Ali Çelik, "Niye transfer yapmadınız diyen arkadaşlar futbolun kimyasını bilmiyor herhalde. Bir takım var o takımda transfer yaparak iki türlü mesaj veriyorsunuz. Birincisi 'biz size güvenmiyoruz' mesajı ki biz futbolcu kadrosunu teknik heyeti topladık 'ne diyorsunuz arkadaşlar, takviye ister misiniz?' dedik. 'Hedef ligi ortalarda bitirmekse, küme düşmemekse böyle bir şeye gerek yok' dediler. Siz oynayan futbolcuların maç başı paralarını daha ödeyememişsiniz, dışarıdan parayla futbolcu getiriyorsunuz. Siz içerde olsanız ne düşünürsünüz, 'bana güvenmiyorlar' birincisi, 'benim paramı vermiyor, bana vereceği parayı başkasına veriyor' bu iki. Bu şekilde içeridekiler de küstürülür. Onun için o huzuru muhafaza etmek zorundayız. Tokatspor çok da kötü değil, panik yapacak bir şey yok. Afyon gibi bir takıma bu hafta dört gol atmış bir takımın biz canını çıkardık, oluyor böyle şeyler ne yapalım. Buradaki Kastamonu maçını hepiniz gördünüz adamlar 70'inci dakika 'aman sıfır sıfır bitsin' diye biri yatıyor, biri taca atıyor falan. 'Rakip bizi eziyor, mahvediyor' falan diye gereksiz eleştiriler ve panikler var. Bu yöneticilerin hepsi geçmişte yöneticilik yapmış, futbolun kimyasını bilen insanlar. Biz sadece bu seneyi değil önümüzdeki yılları da düşünüyoruz, hem ekonomik hem teknik anlamda. Tokatspor'un bir daha bu ekonomik sıkıntıları yaşamaması için, kurumsal bir kimlik kazanması için bir takım resmi yerlerle görüşüyoruz. Bunların alt yapısını hazırlıyoruz. Ne yapıyoruz ihanet mi ediyoruz? Takımın geleceğini kurtarmaya, bir daha bu türbülansın içerisine girmemesi için gayret göstermeye çalıyoruz. 'Borçları bırakalım, üç beş maç alalım, zaten zoraki geldik bu sene geçsin çekip gidelim' derdinde değiliz." dedi.

            Mustafa Çevirgen, "Biz de futbolcu getirmeyi biliyoruz. Yaparım 300'er, 500'er milyarlık senetleri şovumu da yaparım şampiyon olurum olmam hiç önemli değil. Ondan sonra da sezon sonunda bırakır kaçar giderim. 'Tokatspor'un 15 milyon borcu olmuş bana ne benden sonra kim gelirse ne yaparsa yapsın' mantığında değiliz. Kendi şirketimizi nasıl yönetiyorsak Tokatspor Kulübünü de öyle yönetmek zorundayız. Bizim sorumluluğumuz var, birileri boş boşuna konuşmasın. Konuşanlar sezon ortasında konuşuyor, sezon bitince ortalıkta hiç kimse yok. Kulübün 9-10 milyon borcu var. Yapmayın, Tokat için bu çok büyük bir rakam. Bir lira gelirimiz yok. Bir yer de para mı var, varsa söylesinler,  para yok arkadaşlar. Kulübün şuanda başı da var yöneticisi de var. Hiçbir sorun yok, rahat olun. Taraftarlar da rahat olsun."